Partnerzy serwisu:

Licznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych

informacja prasowa voestalpine Signaling Sopot 04.07.2018 1,8k

Licznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych
fot. voestalpine Signaling Sopotlicznik osi UniAC1 wykorzystywany w trakcie fazowania robót budowlanych
Firma voestalpine SIGNALING Sopot kontynuuje dostawy systemów liczenia osi UniAC1, które umożliwiają uruchomienie kontroli niezajętości odcinków i obwodów torowych w oparciu o licznik osi w poszczególnych fazach robót budowlanych.
W trakcie realizacji robót budowlanych coraz częściej zachodzi potrzeba bezpiecznego prowadzenia ruchu, bazując na regulaminach tymczasowych. Już w trakcie pierwszych faz następuje wymiana szyn i rozjazdów. Podczas zabudowy Inwestor jest zainteresowany wykorzystaniem technologii umożliwiającej kontrolę niezajętości rozjazdu czy odcinka torowego, która nie wymaga cięcia szyn lub odtwarzania dotychczas zastosowanych urządzeń. W to wymaganie wpisuje się licznik osi UniAC1, pozwalając dość elastycznie optymalizować potrzeby w tym zakresie.  

Systemy są dostarczane na plac budowy w postaci docelowo zmontowanej i uruchomionej fabrycznie szafy, która w okresie przejściowym, przed zabudową docelowego pulpitu srk w okręgu nastawczym,  współpracuje z dostarczanym w komplecie komputerowym pulpitem ACP umożliwiając kontrolę pracy oraz zerowanie systemu liczenia osi. Konfiguracja pulpitu ACP odzwierciedla plan rozmieszczenia odcinków i rozjazdów wynikający z poszczególnych faz. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie systemu UniAC1 tylko do tymczasowej kontroli
niezajętości w trakcie robót budowlanych przed zabudowaniem i uruchomieniem dużych, zintegrowanych systemów stacyjnych srk. System UniAC1 można wykorzystywać wielokrotnie również na innych budowach po zakończeniu robót. Firma z Sopotu dostarcza cały pakiet usług pozwalający na szybką i bezpieczną adaptację oraz konfigurację systemów do potrzeb zastosowań w kolejnych lokalizacjach. 

Ograniczenie do niezbędnego minimum zamknięć torowych oraz zachowanie bezpiecznego ruchu pociągów w trakcie robót jest jednym z aktualnych wyzwań w procesie budowlanym. Zastosowanie rozwiązań opartych na systemie liczenia osi UniAC1 stwarza dodatkowe możliwości elastycznego  projektowania faz i spełniania wymagań wynikających z regulaminów  tymczasowego prowadzenia ruchu, usprawniając proces realizacji prac oraz realizując wymagania Zarządcy Infrastruktury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Voestalpine
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony