Partnerzy serwisu:

Liczba pasażerów niższa niż rok temu. Masa przewiezionych towarów wzrosła

Michał Szymajda 29.06.2018 2,9k

Liczba pasażerów niższa niż rok temu. Masa przewiezionych towarów wzrosła
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
W maju 2018 r. z usług kolei skorzystało 26,6 mln pasażerów. Liczba podróżujących koleją była więc o 0,8% niższa w porównaniu do maja ubiegłego roku.
Jak podaje Urząd Transportu Kolejowego w miesięcznym raporcie, praca przewozowa w maju wyniosła blisko 1,8 mld pas-km, zaś eksploatacyjna 13,6 mln poc-km. Praca przewozowa była niższa o 1,8 %, a praca eksploatacyjna niższa o 1,9 %. Średnia odległość przejazdu jednego pasażera wyniosła 67 km.

– Łączne wyniki za pierwsze pięć miesięcy są o 2,9% niższe w przypadku liczby pasażerów, a dla pracy przewozowej niższe o 0,5% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Praca eksploatacyjna była wyższa o 1,2 % – podaje UTK.

Lepiej jest natomiast jeśli chodzi o przewóz towarów, głównie ze względu na toczące się liczne inwestycje drogowe i kolejowe, do których potrzeba dużej ilości kruszyw dowożonych koleją. W maju koleją przewieziono 20,6 mln ton ładunków. To nieznacznie więcej niż w roku ubiegłym. Wartości pracy przewozowej i eksploatacyjnej były wyższe o kilka procent niż w 2017 roku.

W maju 2018 r. praca przewozowa wyniosła niecałe 5 mld ton-km, zaś eksploatacyjna - ponad 7,3 mln poc-km. W porównaniu z majem 2017 r. wartości te były wyższe odpowiednio o 6,5% oraz 8,6%. Masa przewiezionych towarów była wyższa o 0,9%. Podkreślają to także przewoźnicy towarowi – np. PKP Cargo.

– W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 r. przewieziono koleją łącznie blisko 103 mln ton, praca przewozowa wyniosła ponad 24, 2 mld ton-km, a eksploatacyjna blisko 35,7 mln poc-km. Wartości te w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego są wyższe odpowiednio o około 9,5%, 14,2% oraz 15,8%. Średnia odległość przewozu 1 tony w maju wyniosła 240 km – czytamy w komunikacie Urzędu Transportu Kolejowego.
Szczegółowe dane dostępne są na stronie UTK w dziale Statystyka przewozów towarowych w zakładce Dane eksploatacyjne.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony