Partnerzy serwisu:

Liczba pasażerów KŚ rośnie szybciej niż praca eksploatacyjna

Jakub Madrjas 29.01.2019 2,6k

– Przywieźliśmy prawie 17 milionów pasażerów. To o ponad milion więcej niż w poprzednim roku – podsumowuje 2018 rok prezes Kolei Śląskich, Wojciech Dinges.
Jak mówi prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges, 2018 rok był bardzo dobry dla przewoźnika. – Przywieźliśmy prawie 17 milionów pasażerów, czyli o ponad milion więcej niż w poprzednim roku, który również był dobry – mówi “Rynkowi Kolejowemu”, przypominając, że liczba pasażerów wzrosła bardziej niż praca eksploatacyjna. To oznacza większą liczbę pasażerów na liniach obsługiwanych przez przewoźnika i wyższą efektywność.

– Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze akcje promocyjne pod nazwą “Rodzinne Niedziele” – informuje Dinges. Przewoźnik w każdą pierwszą niehandlową niedzielę miesiąca zapraszał rodziny z dziećmi na wspólne wyjazdy Kolejami Śląskimi. Powodzeniem cieszyły się też “Zielone Środy”, kiedy to kierowcy mogli odbyć podróż jedynie na podstawie dowodu rejestracyjnego. – Takie akcje miały zachęcić ludzi, którzy zwykle nie jeżdżą koleją czy ogólnie transportem publicznym do tego, żeby skorzystali z naszej oferty i zobaczyli jak to teraz jest – mówi prezes KŚ.

Trwają dostawy nowego taboru dla przewoźnika. – Tabor wyposażyliśmy m.in. w defibrylatory, pod koniec roku wybudowaliśmy również myjkę przejazdową; wybudowaliśmy też kilka elementów wyposażenia hali, które pomogą nam w lepszy sposób organizować wykonanie czynności przeglądowo-naprawczych – wylicza prezes.

– Nie zaprzestajemy pracy nad nowymi połączeniami. Rozwinęły się połączenia do Zakopanego z Katowic przez Bielsko-Białą i Żywiec, a od grudnia rozpoczęliśmy obsługę nowej relacji Gliwice – Rybnik – Wisła w weekendy. To interesujące połączenie z punktu widzenia turystycznego w Beskidy – podsumowuje Wojciech Dinges.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony