Partnerzy serwisu:

Liberalizacja rynku zatwierdzona przez Radę UE

jm, Rynek Kolejowy/PAP 18.10.2016 326

Liberalizacja rynku zatwierdzona przez Radę UE
Fot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Rada Unii Europejskiej przyjęła rynkową część IV pakietu kolejowego. To ostatni formalny krok przed głosowaniem Europarlamentu nad liberalizacją rynku.
Składająca się z ministrów państw członkowskich Rada UE to główny organ decyzyjny Unii. Dlatego w depeszy Polska Agencja Prasowa informowała o przyjęciu nowych przepisów przez państwa członkowskie UE. Przyjęte przez Radę wczoraj (17 października) przepisy stanowią część rynkową IV pakietu kolejowego.

– Czwarty pakiet jest już na bezpiecznych torach. Obywatele będą mogli korzystać z lepszej jakości usług. Przedsiębiorstwa kolejowe powinny natomiast zyskać lepszy dostęp do rynków wszystkich państw członkowskich – powiedział Arpád Érsek, słowacki minister transportu.

„Rynek Kolejowy” już w lipcu informował, że nowe przepisy zostały zatwierdzone. Wczorajszy krok Rady Unii Europejskiej nie zmienia nic w tej sprawie. – Decyzja Rady to jedynie formalne zatwierdzenie uzgodnionych wcześniej przepisów. Od dawna wiadomo było, że zostanie podjęta – tłumaczy „RK” doskonale znający unijne procedury Artur Perchel z międzynarodowego stowarzyszenia transportu publicznego UITP.

Do przyjęcia IV pakietu wciąż pozostał najważniejszy krok – przyjęcie przez Parlament Europejski po drugim czytaniu. Publikacja w dzienniku UE ma nastąpić do końca tego roku. Więcej na temat procedury legislacyjnej piszemy tutaj. Skutki wprowadzenia nowych przepisów opisywaliśmy natomiast w tym miejscu.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony