Partnerzy serwisu:

Letnie postoje ekspresów i Pendolino w Sławnie?

Michał Szymajda 21.02.2019 5,1k

Letnie postoje ekspresów i Pendolino w Sławnie?
Pendolino w Gdyni GłównejFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Czytelnicy z Pomorza Środkowego zwracają uwagę na brak postojów pociągów Pendolino na stacji Sławno. Ich zdaniem bywa to szczególnie uciążliwe w sezonie letnim.
Pociągi Pendolino kursują z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu od kwietnia 2016 roku. Od tego czasu na odcinku pomiędzy Gdynią a Kołobrzegiem zatrzymują się wyłącznie w Lęborku, Słupsku i Koszalinie. Pozwala to na osiągnięcie temu pociągowi, a także dodatkowym składom sezonowym, bardzo korzystnych czasów przejazdów. Na przykład: pociąg Pendolino pokonuje odcinek pomiędzy Gdynią a Koszalinem w 1 godzinę i 46 minut, natomiast czas przejazdu pociągami TLK oscyluje pomiędzy 2 godzinami a 2 godzinami i 30 minutami. Szybki przejazd ma znaczenie także ze względu na ograniczoną przepustowość jednotorowej na większości odcinków linii 202. 

Niemniej od wakacji 2017 stacja Sławno ponownie stało się stacją węzłową, obsługującą także ruch pociągów osobowych do turystycznego Darłowa. Czy PKP Intercity zastanawia się nad zatrzymaniem pociągów w Sławnie?

– Spółka nie rozważa obecnie takich zatrzymań, a ich brak w Wejherowie czy w Sławnie, pozwala na zachowanie bardzo atrakcyjnego czasu przejazdu. Absolutnie nie lekceważymy jednak pasażerów ze Sławna. W sezonie letnim PKP Intercity zatrzyma tu aż do 24 pociągów, umożliwiając przesiadki na pociągi regionalne – powiedziała Agnieszka Serbeńska, rzecznik PKP Intercity.

Prawdopodobnie w 2020 zaczną się poważne prace modernizacyjne na linii 202 pomiędzy Gdynią a Słupskiem. W związku z tym należy się spodziewać wstrzymania pociągów na tym odcinku, i utrudnień w dojeździe do miejscowości w pasie nadmorskim.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony