Partnerzy serwisu:

Letnia reaktywacja pociągów ze Słupska do Ustki. Od września znów remont

Michał Szymajda 22.06.2018 2,6k

Letnia reaktywacja pociągów ze Słupska do Ustki. Od września znów remont
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Na okres letni zarządca infrastruktury wstrzyma prace przy modernizacji odcinka linii 405 na odcinku Słupsk – Ustka po to, by bezpiecznie mogły tędy pojechać sezonowe pociągi.
PKP Polskie Linie Kolejowe, po wykonanej przez wykonawcę inwestycji wymianie części torów i sieci trakcyjnej, otworzy odcinek linii 405 pomiędzy Słupskiem a Ustką w sobotę 23 czerwca. Tego dnia po linii przejedzie m.in. Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich.

– Równocześnie wykonawca kontynuuje roboty, które nie wpływają na ruch pociągów – informuje Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK.

Na czas wakacji między Słupskiem a Ustką jeździć będzie kilkanaście par pociągów trzech przewoźników: Przewozów Regionalnych, PKP Intercity i Kolei Mazowieckich. Szczegółowo piszemy o tym tutaj.

– Od września wykonawca wymieniać będzie tory na kilkunastokilometrowym odcinku od Słupska do Ustki, gdzie wymiana jeszcze się nie odbyła. Remontowana będzie sieć trakcyjna. Przebudowywane perony będą wyższe, co umożliwi wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Zostaną wyposażone w nowe oświetlenie, wiaty, gabloty informacyjne i ławki. Wykonane będą dojścia dla osób z organiczną możliwością poruszania się i ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących – powiedział Martyn Janduła.

Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa (km 104,515) – Słupsk – Ustka” jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego (RPO WP 2014-20). Dofinansowanie dla tego projektu z budżetu środków europejskich wynosi 85%. Wartość inwestycji to 155 mln zł netto. Prace zakończą się do końca 2019 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony