Partnerzy serwisu:

Letni rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

inf. pras., oprac. ms. 09.06.2022 2,3k

Letni rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich
Fot. KD
Letni rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich zacznie obowiązywać od 12 czerwca. Są dobre wieści: po 22 latach pociągi wracają na linię 285 z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy, ruszają też składy rowerowe.
Pomiędzy Wrocławiem, Sobótką a Świdnicą pojedzie na razie osiem par pociągów Kolei Dolnośląskich. Na linii pojawią się m.in. połączenia z Wrocławia Głównego do Bielawy, które dojadą do niej przez Sobótkę, zamiast przez Jaworzynę Śląską. O otwarciu linii 285 "Rynek Kolejowy" obszernie piszemy tutaj.

Kąty Wrocławskie z nowymi połączeniami

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wzmacnia połączenia w obrębie Aglomeracji Wrocławskiej nie tylko przez otwarcie nowej linii do Świdnicy przez Sobótkę, ale także poprzez zwiększenie liczby połączeń na odcinku między Kątami Wrocławskimi a Wrocławiem Głównym.

Skierowanie niektórych połączeń z Bielawy do Wrocławia przez Sobótkę nie wpłynie na komfort podróżnych na linii z i do Kątów Wrocławskich – dodatkowa para nadal odjedzie z podwrocławskiej gminy o godz. 10:39.

– Łącznie na linii z i do Kątów Wrocławskich pojawią się trzy nowe pary połączeń – wskazuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Wraz z otwarciem linii 285 do Świdnicy przez Sobótkę dokonaliśmy wszelkich starań, by przy wciąż uzupełnianym przez naszą spółkę taborze nie obniżać jakości usług na wszystkich obsługiwanych przez nas liniach – czego doskonałym przykładem jest to, że choć pociąg z Bielawy do Wrocławia pojedzie inną trasą, na odcinku z Kątów pojawią się nowe pary pociągów pod szyldem Kolej Dolnośląskich.

Specjalne wagony dla rowerów

W siatce połączeń Kolei Dolnośląskich pojawi oczekiwana przez miłośników rowerowych nowość – wagony KD Cyklo. Od 2 lipca składy osobowe z Wrocławia Głównego do Sobótki Zachodniej i Świdnicy Przedmieście będą wyposażone w pierwszy w Polsce wagon rowerowy. Na tych trzech stacjach będzie możliwość pozostawienia swojego jednośladu w specjalnie przystosowanym do tego wagonie.

Rosnąca popularność tras rowerowych na Dolnym Śląsku w ostatnim czasie znacząco zwiększyła potrzebę zagwarantowania miejsca na przewóz rowerów. – Wagon, który uruchamiają od lipca Koleje Dolnośląskie jest odpowiedzią na to wyzwanie i na pewno ucieszy wszystkich cyklistów, którzy korzystają z naszych pociągów – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.
Pociąg z rowerowym wagonem będzie jeździć według nowego rozkładu w soboty i niedziele.

Wakacyjne remonty na liniach, przesiadki na autobus

Do końca sierpnia przedłużą się prace na odcinku między Siechnicami a Jelczem Laskowice – w tym miejscu będzie prowadzona komunikacja zastępcza.

Remonty skutkujące utrudnieniami w połączeniach przewidziane są na dwóch trasach – do Lichkova i z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby, który dalej umożliwia dojechanie do Liberca. Odcinek z Kłodzka w kierunku Lichkova od Usti nad Orlici będzie wyłączony z użytkowania od 1 lipca do końca sierpnia. Z uwagi na fakt, że PKP PLK wyłączyły w tym okresie wspomniany odcinek i tym samym nie pokrywają kosztów realizacji komunikacji zastępczej, przejazdy z Kłodzka do Lichkova będą realizowane w ograniczonym zakresie.

Od 1 sierpnia na jeden miesiąc zamknięty będzie także odcinek z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. W drugim wakacyjnym miesiącu od Jeleniej Góry prowadzona będzie komunikacja zastępcza. Autobusy będą podstawione na dworzec w Jeleniej Górze i rozwiozą pasażerów do stacji znajdujących się na odcinku aż do Szklarskiej Poręby Górnej. W celu usprawnienia komunikacji zastępczej część autobusów będzie jechać bezpośrednio do końcowej stacji na linii kolejowej 311 oraz analogicznie w drugą stronę: ze Szklarskiej Poręby Górnej prosto do stacji kolejowej Jelenia Góra.

– Jednodniowe oraz jednorazowe zmiany dotyczą również innych połączeń. Dlatego prosimy podróżnych o uważne prześledzenie rozkładów jazdy po dokonanej korekcie na odcinkach, którymi podróżują z Kolejami Dolnośląskimi – podkreśla Rodak.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony