Partnerzy serwisu:

Letni rekord frekwencji w pomorskich pociągach

Aleksander Olszak, pomorskie.eu 10.10.2018 2,2k

Letni rekord frekwencji w pomorskich pociągach
Fot. pomorskie.eu
W ciągu dwóch letnich miesięcy z połączeń realizowanych przez spółkę Polregio, organizowanych przez samorząd województwa, skorzystało prawie 2,3 mln podróżnych – informuje województwo pomorskie.
W stosunku do ubiegłego roku liczba podróżnych w pociągach Polregio na Pomorzu wzrosła o około 17 proc. To najwięcej w skali kraju – cieszy się urząd marszałkowski.

Jak czytamy, w każde lato samorząd województwa pomorskiego, który jest odpowiedzialny za organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich, na wybranych liniach zwiększa liczbę połączeń. Tak, jak na przykład na linii z Gdyni do Helu. W czasie wakacji jest tam o osiem połączeń więcej niż w pozostałe miesiące. Uruchamiane są również sezonowe pociągi na liniach, które poza sezonem letnim są nieczynne. Z Lęborka do Łeby pociągi kursują średnio co godzinę, a ze Słupska do Ustki uruchamianych jest kilkanaście par pociągów elektrycznych.

Dodatkowe połączenia i specjalne oferty promocyjne przyciągają do kolei coraz więcej podróżnych. – Na Pomorzu pociągi Polregio przewiozły w lecie około 2,3 mln pasażerów. To najlepszy wynik wśród wszystkich województw, gdzie kursują nasze składy – mówi Anna Lenarczyk, członek zarządu Przewozów Regionalnych. – Na Pomorzu odnotowaliśmy również największy w Polsce wzrost liczby pasażerów w stosunku do 2017 roku. Wyniósł on około 17 proc. – dodaje Lenarczyk.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony