Partnerzy serwisu:

Letni bilet „Odkrywaj Małopolskę” w Kolejach Małopolskich. Czy warto go kupić?

Michał Szymajda 05.08.2022 2,1k

Letni bilet „Odkrywaj Małopolskę” w Kolejach Małopolskich. Czy warto go kupić?
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przypomina o wprowadzonym na wakacje bilecie „Odkrywaj Małopolskę”. Przyglądamy się ofercie.
Także Koleje Małopolskie wprowadziły do swojej oferty bilet, który ma przyciągnąć turystów do oferty samorządowej spółki. – Koleje Małopolskie zachęcają i ułatwiają zwiedzanie Małopolski – do końca września w ofercie wakacyjnej „Odkrywaj Małopolskę” oferują w bardzo atrakcyjnej cenie trzy- (70 zł) i siedmiodniowy (140 zł) bilet na okaziciela, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami i autobusami Kolei Małopolskich. Można go kupić u obsługi pociągu, w automatach biletowych MKA, systemie E-Podróżnik, aplikacji mobilnej iMKA (z ważnością rozpoczynającą się w dniu zakupu) – poinformował samorząd Małopolski.

Bilet nie jest więc tani, a do tego, aby jego zakup miał sens, trzeba się wybrać na trzy dalekie wycieczki w trzy następujące po sobie dni (w wariancie 3-dniowym). Nie ma bowiem opcji rozłożenia użycia biletu w czasie, tak jak jest to w wypadku oferty biletu wakacyjnego na Mazowszu (kosztuje 75 złotych). Zaletą biletu jest jednak to, że jest to bilet na okaziciela, może go wiec używać każda osoba, która ma go przy sobie, a nie tylko przypisana do biletu.

Taka osoba musi się jednak wybrać w dość dalekie trzy podróże, aby bilet się opłacił. Wielkie podwyżki ominęły bowiem na razie Małopolskę, gdzie np. bilet jednorazowy do Tarnowa kosztuje 16,50 zł, a to jedna z dłuższych tras, którą obsługują Koleje Małopolskie. Co więcej – do wspomnianego Tarnowa możemy z biletem dojechać wyłącznie pociągami KM, chociaż sporo pociągów uruchamia tu także Polregio. Tymi jednak z biletem "Odkrywaj Małopolskę" nie pojedziemy.

Urząd marszałkowski Małopolski wskazuje na swojej stronie internetowej wiele innych wariantów wycieczek, jednak do większości z nich, nawet przez kilka dni z rzędu, taniej będzie dojechać, korzystając z biletów jednorazowych. Mało tego – wówczas będziemy mogli skorzystać także z pociągów Polregio.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że bilet w takiej postaci jest nieatrakcyjny dla podróżnych. W porównaniu np. z Biletem Turystycznym sprzedawanym przez Polregio, który (w wersji za 55 złotych) jest ważny nie tylko w pociągach Polregio, ale u większości operatorów w kraju (także w Kolejach Małopolskich!),  bilet "Okrywaj Małopolskę" wypada blado. Bilet Turystyczny jest ważny od piątku, od godziny 18, do poniedziałku, do godziny 6, a więc w najatrakcyjniejszy dla turystów godzinach. Jest też tańsza opcja biletu – za 45 złotych, ważna w tym samych ramach czasowych, ale wyłącznie na pociągi Polregio.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony