Partnerzy serwisu:

Lepszy tabor w dolnośląskim Polregio

Michał Szymajda 21.05.2021 5k

Lepszy tabor w dolnośląskim Polregio
Fot. facebook Tymoteusza Myrdy
Od kwietnia na dolnośląskich torach pojawia się więcej zespołów trakcyjnych Polregio w wyższym standardzie. Do Głogowa i Zielonej Góry z Wrocławia jeździmy zmodernizowanymi EN57 i ED72.
O tym, że Polregio poprawia standard w województwie dolnośląskim napisał Tymoteusz Myrda, wicemarszałek regionu odpowiedzialny za transport. – Zgodnie z deklaracjami Polregio, na dolnośląskich trasach pojawią się zmodernizowane pociągi. Już jeździ odnowiony pojazd EN57AL-2109, którego naprawa poziomu P4 została sfinansowana ze środków Dolnośląskiego Funduszu Kolejowego – poinformował Tymoteusz Myrda.

Przedstawiciel urzędu zwrócił wówczas uwagę, że od 31 marca na dolnośląskich torach, głównie w obsłudze połączenia Wrocław – Wołów – Ścinawa – Głogów – Zielona Góra, pojawiają się też inne, zmodernizowane pociągi. Chodzi o dwa ED72Ac i kolejny zmodernizowany EN57AL.

– Jednostka 2109 jest po naprawie P4 z Funduszu Kolejowego. Pozostały tabor to tabor zmodernizowany w latach ubiegłych, który został po prostu przydzielony do oddziału Polregio we Wrocławiu – napisał Dominik Lebda, rzecznik prasowy Polregio. 

Jak mówił niedawno prezes Polregio Artur Martyniuk, przewoźnik ma zamiar starać się o środki na wymianę taboru z Krajowego Programu Odbudowy, z następnego programu POIiŚ, czy z komercyjnych form finansowania inwestycji, na przykład z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. W 2020 r. przewoźnik wyszedł z definicji spółki będącej w trudnej sytuacji ekonomicznej, pozwala mu planować inwestycje taborowe - tym bardziej, że Komisja Europejska w końcu zatwierdziła pomoc publiczną udzieloną spółce w 2015 roku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony