Partnerzy serwisu:

Lepszy dostęp do pomorskich przystanków kolejowych

inf. pras 20.02.2021 2k

arrow
arrow
Lepszy dostęp do pomorskich przystanków kolejowych
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Lepszy dostęp do pomorskich przystanków kolejowych
Lepszy dostęp do pomorskich przystanków kolejowych
Lepszy dostęp do pomorskich przystanków kolejowych
Na przystanku Mikołajki Pomorskie podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się korzystają z nowej pochylni. Wygodny dostęp do kolei zapewniły prace na stacjach w Miastku i Pucku – informują PKP Polskie Linie Kolejowe.
Jak informuje PKP PLK, nowa pochylnia na przystanku Mikołajki Pomorskie, na linii z Trójmiasta do Warszawy, zapewnia wygodniejsze dojście do peronu nr 2 dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Wykonany został także chodnik, łączący pochylnię z ul. Partyzantów. Dla podróżnych korzystających z rowerów są stojaki na jednoślady. Na prace przeznaczono ponad 150 tys. zł. W Pucku budowa nowego chodnika ułatwiła dostęp do kolei od strony ul. Kolejowej. Nowe chodniki powstały również w Lisewie oraz w Miastku (na peron nr 2 od strony ul. Kolejowej). Poprawiony został stan przejścia dla pieszych w poziomie szyn w Redzie Ciechocino, co zwiększyło bezpieczeństwo osób przechodzących przez tory.

Wygodniej można wsiadać do pociągów w Rokitkach Tczewskich. Wymieniono nawierzchnię peronów 1 i 2. Są nowe płyty z oznaczeniem krawędzi peronów osobom niewidomym i niedowidzącym. Podróżni zyskali także lepsze dojścia na innych peronach. Nawierzchnię peronów poprawiono w Redzie Pieleszewo, Luzinie, Jezierzycach Słupskich i Garczegorzu. Na prace przeznaczono około 380 tys. zł.

Dla bezpieczeństwa podróżnych odnowione zostały linie ostrzegawcze na peronach na trasie z Trójmiasta do Warszawy, na odcinku Gdynia Chylonia – Prabuty. Bieżące prace to także poprawa estetyki stacji i przystanków. Pomalowane zostały ławki na stacjach Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Gdańsk Osowa, Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny oraz na liniach z Tczewa do Chojnic i z Tczewa do Bydgoszczy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony