Partnerzy serwisu:

Leonkiewicz: Mój cel to walka o pasażera ekonomicznego

Jakub Madrjas, Rynek Kolejowy 24.06.2015 173

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2015-06-24 12:05:36 Autor: Mmm
---.play-internet.pl
TLK są za drogie. Na początek potrzebny by był regio karnet na TLK za góra 130 zl, następnie przywrocic ofertę wspolny przejazd regio PR plus tlk gdzie byla znizka 10 procent na wspolny bilet. Dopiero wtedy uwierze w te słowa.
2015-06-24 12:06:23 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
20-metrową kolejką do kas w środku nocy na dworcu w Katowicach w środku tygodnia też walczycie? Specyficzny sposób walki, nie ukrywam ;)
2015-06-24 12:18:53 Autor: miś uszatek
---.poz1.cyber-cafe.pl
Panie Prezesie!

Przede wszystkim to trzeba udrożnić sprzedaż biletów bo ta kuleje:

1) Chcę mieć możliwość zakupu przez internet wszystkich dostępnych biletów i ofert: biletów z przesiadką, biletów weekendowych/podróżnika, biletów abonamentowych (i możliwości pobrania miejscówek), biletów rodzinnych itd.

2) Dla pasażerów którzy nie chcą / nie umieją / nie wiedzą jak kupować bilet przez internet należy stworzyć specjalną linię call center gdzie można byłoby zamówić bilet przez telefon z wysyłką na maila albo tradycyjną pocztą do domu

W ten sposób faktycznie nie trzeba utrzymywać aż tyle kas biletowych na różnych dworcach i to pozwala na faktyczne oszczędności przy jednoczesnej poprawie obsługi klienta. Bo co to za obsługa kiedy klient musi zasuwać na dworzec kolejowy do kasy PKP Intercity (o ile w jego miejscowości jest taka) i stać 20 minut w kolejce!
2015-06-24 12:18:56 Autor: Zetes
---.lebork.vectranet.pl
Gdyby nie przejęcie - ze szkodą dla podróżnych - od PR pociągów pospiesznych (wraz z dotacjami!), żałosna spółeczka zwana Intercity już dawno przestała by istnieć! Wciąż aktualne jest pytanie o sens dalszego istnienia tego tworu, którego "flagowy" produkt zwany Pendolino, okazał się jedynie rozdętym balonem propagandowym!
2015-06-24 12:25:23 Autor: hhh
---.sta.tvknaszapraca.pl
tlk sa za drogie. 20 m kolejki
zdecydujcie sie jezeli sa za drogie to czemu w nocy poluja na bilety
2015-06-24 12:32:08 Autor: Mmm
---.play-internet.pl
Gdzie sa kolejki? Nie zauwazylem. Moze gdzieś w Warszawie czy Katowicach. A Polska nie kończy sie na kilku najwiekszych miastach.
2015-06-24 12:33:03 Autor: ojoj
---.tktelekom.pl
Wrocław, godz. 5:50 do odjazdu "pseudolino" ponad 20 minut, kolejka 40 osób w jednej otwartej kasie IC, o 6:00 kolejka nie mniejsza. Pod adresem kasjerki "lecą" niecenzuralne słowa, a powinny pod adresem prezesa PKP IC. W sprzedaży pomaga kasa PR ale w tym czasie odjeżdżają cztery pociągi PR i KD. O 6:00 otwiera się kasa KD ale ta nie sprzedaje biletów IC. "pseudolino" odjeżdża i zostaje ok. 10 pasażerów którzy już chyba nie pomyślą nawet o skorzystaniu z usług IC!
2015-06-24 12:36:23 Autor: Piter
---.174.130.10
Panie leonkieicz jestescie złodziejami okradliście PR jak żeście spółke tworzyli i teraz też jak niszczycie IR ze współpracą PLK Pasażerowie was oleją a pierdolino to wiadomo nie wypał wsz kiedyś to wybuchnie
2015-06-24 12:38:28 Autor: Piter
---.174.130.10
Panie leonkieicz jestescie złodziejami okradliście PR jak żeście spółke tworzyli i teraz też jak niszczycie IR ze współpracą PLK Pasażerowie was oleją a pierdolino to wiadomo nie wypał wsz kiedyś to wybuchnie
2015-06-24 12:38:29 Autor: Piter
---.174.130.10
Panie leonkieicz jestescie złodziejami okradliście PR jak żeście spółke tworzyli i teraz też jak niszczycie IR ze współpracą PLK Pasażerowie was oleją a pierdolino to wiadomo nie wypał wsz kiedyś to wybuchnie
2015-06-24 12:43:15 Autor: p.
---.static.ip.netia.com.pl
Dodajmy, ze te pare lat temu, za uwielbianego Przeslugi, firma PKP IC osiagala zyski, ale tylko i wylacznie dlatego ze miala zagwarantowany MONOPOL na glowych trasach kolejowych Polski:
-Wawa-Krakow
-Wawa-Katowice
-Wawa-Poznan
-Wawa-Gdańsk
-Wawa-Szczecin

Zyski byly efektem wylacznie tego monopolu! Skonczyly sie praktycznie w jeden dzien - gdy PKP PR mimo odgornych prob uruchomilo kilka pociagow z Wawy do Szczecina i Zielonej Gory przez Poznan, z Wawy Kolobrzegu przez Trojmiasto i przywroceniu bezposredniego polaczenia pospiesznego w relacji Wawa-Katowice (choc tu przez Czestochowe).
To od tego dnia zaczal sie upadek sztucznie wykreowanej spolki PKP IC - przejecie OPM i fatalne zarzadzanie spolka to juz czynniki pozniejsze...
Dopoki PKP IC nie zrozumie ze kolej to MASOWY srodek transportu przeznaczony do MASOWEGO odbiorcy (a nie biznesowego) i kompletnie nie zmieni taryfy to kolej ciagle bedzie marginalnym srodkiem transportu.
Nowy prezes zdaje sie to zauwazac, ale te wszystkie akcje promocyjne to ciagle nie to co trzeba - standardowa taryfa PKP IC jest ciagle oderwana od rzeczywistosci!
2015-06-24 12:46:30 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
"Udany" start Pędoszmaty wg Piknego Leo vs. fakty zgoła odmienne:

http://www.nakolei.pl/component/k2/item/5404-pol-roku-pendolino-na-polskich-torach-raport-z-badan-portalu-nakolei-pl

Pędo ma sens tylko między Stolcą (Stolcem?) a Krakufkiem, no chyba że wprowadzą stałe HH na wszystkie pociągi, he, he, he... ;)
2015-06-24 12:59:22 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
Piękny Leosiu,
jak że w 2009 roku koszulę w zębach nosiłeś, masz prawo nie wiedzieć,że PKP IC uruchamiało wtedy łącznie 555 pociągów, a dotacja na pociągi międzywojewódzkie i międzynarodowe wyniosła niespełna 200 milionów złotych.

Po blisko 3 latach zarządzania PKP SA przez tzw. finansistów, po doprowadzeniu do absolutnego upadku spółki, utracie w tym okresie blisko 10 milionów pasażerów, PKP Intercity uruchamia 290 pociągów...tymczasem kwota dotacji do pociągów międzywojewódzkich i międzynarodowych to prawie 600 milionów złotych!!!

Chcesz nam wmówić słodziaku,że koszty uruchamiania pociągów wzrosły 3krotnie, przy tak radykalnym ograniczeniu pracy przewozowej?

Żadna kroplówka finansowa,w postaci kuriozalnej kwoty dotacji nic nie da, kiedy spółka nie panuje kompletnie nad strategią oferty przewozowej i sprzedażowej. Segment przewozów komercyjnych ma do maja stratę na poziomie ponad 50 milionów złotych (dlaczego nie chwalisz się wynikiem finansowym Pendolino?),a dotacji na pociągi międzywojewódzkie starczy może do końca sierpnia...

Celejewski w ciągu ponad 2 lat skutecznie wygasił popyt.Ty zwiększając oferowanie na linii do Trójmiasta o 300%,czy do Krakowa o 200% chwalisz się,że przewozy wzrosły o 25%...jak to się ma do wzrostu kosztów funkcjonowania oferty i radykalnego obniżenia wskaźnika wypełnienia pociągów na tych liniach, po ogromnym zwiększeniu oferowania?

Co to za walka o Klienta w segmencie ekonomicznym,kiedy PKP IC wróciło po latach do Zagórza,a marketing i strategia nie zrobiły nic w kierunku akwizycji tej oferty? Kto wie,że za 3 dni zaczniesz jeździć po latach przerwy do Kudowy??? To nie sztuka robić kampanie za 40 milionów złotych , mającą głównie utwierdzać rządzących i lemingi,że w grupie PKP dobrze się dzieje.Jak się dzieje poznamy po wynikach...głównie finansowych.
2015-06-24 13:03:19 Autor: Fir-Ley
---.static.ip.netia.com.pl
Szanowny Panie Prezesie,
mam kilka pytań:

1.jak to jest, że nie mogę kupić biletu przez internet, kiedy na trasie podróży mam przesiadkę? W kasach próbują mi wcisnąć na chama po 2 bilety, w sumarycznej cenie wyższej od biletu na cała trasę z uwzględnieniem zmiany kategorii pociągu, za każdym razem wywalczę swoje, ale "złotouści sierżanci" to mały miki przy argumentach, których musze używać wobec niedouczonych albo cwaniakujacych pannach, którym pasażer jawi się jako intruz.
2. dlaczego w Punktach Obsługi Podróżnego na 5-6 stanowisk czynne są góra 2, na pozostałych zdemontowane są terminale?
3. dlaczego w automatach biletowych obowiązuje stary rozkład jazdy, sprzed 14-06-2015?
4. dlaczego, mogąc się wylegitymować ponad 90 biletami tylko na pociągi IC, z racji wykonywanego zawodu, nie mogę liczyć na żaden pakiet lojalnościowy czy inne bonusy, płacąc 100% ceny za każdy bilet, nie mogąc zaplanować wcześniej wyjazdu - ze względu na wykonywaną pracę.
5. dlaczego w Pendolino nie wprowadza się stref ciszy, wzorem kolei w UE, tylko za haracz w wysokości prawie 60 euro na trasie z Trójmiasta do Krakowa lub Katowic (korzystam w podróży z I klasy) pasażer jest skazany na komórkowy bełkot pseudobyznezmenów.

Dopiero po otrzymaniu odpowiedzi na te pytania uwierzę w szczerość Pańskich słów. Bez tego będzie to bicie piany z wody mające na celu wyłącznie uzasadnienie swojego istnienia.
2015-06-24 13:08:22 Autor: nieważne1
---.cbmm.lodz.pl
O, pierwszy frustrat RP i niedosprytny matematyk Goral się odezwał.

Po pierwsze to nie fakty, bo to nie statystyka. Gdyby to była statystyka, to by było cokolwiek podane - w jakim okresie, czy jest to średnie zapełnienie dobowe w tym okresie - a nie wiadomo nic. Tak napisany raport nadaje się tylko żeby go wydrukować, zwinąć w rolkę i powiesić w WC. Policzyłem sam i mi wyszło, że na jeden skład (zakładając, że jest ich 20) to w okresie 14.12.14-19.05.15 na jeden skład wychodzi 39,9%, po uwzględnieniu rezerwy - ponad 50%. Tak naprawdę to trzeba poczekać aż pojawi się pełna oferta i ocenić po dobrym roku, czy to klapa czy nie. A że pasażer był (w sumie to nadal jest, ale w PICu ktoś chyba w końcu poszedł po lej do głowy) na kolei złem koniecznym, to teraz trzeba go odzyskać i tyle, co ma szansę się udać.

Obiektywizm i wiedza o tym, jak się wykonuje statystyki, a nie pisanie czegokolwiek, żeby tylko pocisnąć po czymś. Zresztą chyba mało kto tu Cię chyba traktuje poważnie co widzę czytając komentarze a u mnie osobiście wzbudzasz litość.
2015-06-24 13:13:50 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Walka o klienta na linii Katowice-Kielce wg PICUSIA:

normalny na TLK - 44 zł, brak jakiejkolwiek promocji dla przejazdu dla 2 osób bez ulg ustawowych, czas przejazdu ok. 2 godzin

normalny na REGIO - 27,10 zł, 2 osoby w ofercie "Ty i raz, dwa, trzy" - 46,07 zł, czas przejazdu - uwaga - raptem ok. 20 min dłuższy od TLK

Tabor:
TLK - najczęściej zwyczajne wagony
REGIO - nowiutkie Impulsy

Tak, wiem, zaraz niejaki Małopolanin napisze, że porównywanie taryfy TLK vs. REGIO jest, cytuję - "nieładne" ;)
2015-06-24 13:18:20 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post G o r a l:
"Walka o klienta na linii Katowice-Kielce wg PICUSIA:

normalny na TLK - 44 zł, brak jakiejkolwiek promocji dla przejazdu dla 2 osób bez ulg ustawowych, czas przejazdu ok. 2 godzin

normalny na REGIO - 27,10 zł, 2 osoby w ofercie "Ty i raz, dwa, trzy" - 46,07 zł, czas przejazdu - uwaga - raptem ok. 20 min dłuższy od TLK

Tabor:
TLK - najczęściej zwyczajne wagony
REGIO - nowiutkie Impulsy

Tak, wiem, zaraz niejaki Małopolanin napisze, że porównywanie taryfy TLK vs. REGIO jest, cytuję - "nieładne" ;)"
A teraz ładnie porównaj ile IC dostaje dotacji do 1km a ile PR za odcinek Kielce - Katowice :-)
2015-06-24 13:18:28 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@p
Prześluga uruchamiając TLK udowodnił,że można sobie poradzić w prowadzeniu biznesu w segmencie ekonomicznym bez złotówki dotacji. Wtedy pociągi TLK uruchamiane przez PKP IC nie były dotowane.Nie było potrzeby...bo generowały zysk! To nie jest kwestia uwielbienia,to kwestia faktów.
2015-06-24 13:22:52 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post unapologetic bitch:
"@p
Prześluga uruchamiając TLK udowodnił,że można sobie poradzić w prowadzeniu biznesu w segmencie ekonomicznym bez złotówki dotacji. Wtedy pociągi TLK uruchamiane przez PKP IC nie były dotowane.Nie było potrzeby...bo generowały zysk! To nie jest kwestia uwielbienia,to kwestia faktów."
No nie do końca :-)

Chopin który był w taryfie TLK i był traktowany jako TLK był dotowany :-)
2015-06-24 13:23:40 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
Mowa oczywiście o Chopinie od grudnia 2005 gdy dostał siedzące.
2015-06-24 13:24:18 Autor: G o r a l
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Kryniczanin

A zdajesz sobie sprawę z tego, że z punktu widzenia pasażera nie ma to najmniejszego znaczenia? ;) Przychodzi ktoś do kasy, pyta o bilet do Kielc, słyszy te 44 zeta (lub 88 przy 2 osobach) i co myśli? ;)

O k..., ale prestiż, pragnę zapłacić więcej? No chyba raczej nie...
2015-06-24 13:28:16 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Kryniczanin

Do końca! W 2005 roku nie było dotacji także do pociągów międzynarodowych...Kiedy pojawiła się w 2006 roku, były takie miesiące kiedy IC nie dostawało dotacji na pociągi międzynarodowe,bo wykazywało zysk z realizacji tej oferty.Mało wiesz.
2015-06-24 13:28:49 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post G o r a l:
"@ Kryniczanin

A zdajesz sobie sprawę z tego, że z punktu widzenia pasażera nie ma to najmniejszego znaczenia? ;) Przychodzi ktoś do kasy, pyta o bilet do Kielc, słyszy te 44 zeta (lub 88 przy 2 osobach) i co myśli? ;)

O k..., ale prestiż, pragnę zapłacić więcej? No chyba raczej nie..."
Przy zrównaniu dotacji chociaż na CMK ceny powinny być identyczne :-) Rozpieszczani stracą a niedocenienie zyskają.
2015-06-24 13:30:57 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post unapologetic bitch:
"@Kryniczanin

Do końca! W 2005 roku nie było dotacji także do pociągów międzynarodowych...Kiedy pojawiła się w 2006 roku, były takie miesiące kiedy IC nie dostawało dotacji na pociągi międzynarodowe,bo wykazywało zysk z realizacji tej oferty.Mało wiesz."
Wiem tyle co trzeba dotacja doszła w 2006 tylko nie pamiętam za kogo Marcinkiewicz czy Kaczyński. Był też pomysł, żeby z PR przenieść wszystkie międzynarodowe do IC i IC twierdziło, że ma na nie pomysł. Rozkład obowiązywał grudzień 2005 - grudzień 2006 więc jakiś tam już wpływ na wyniki za 2006 które były rewelacyjne miała.
2015-06-24 13:57:06 Autor: A_A
---.tktelekom.pl
Może to prezes przeczyta, a może ci co powinni dbać o czystość języka polskiego.
PKP IC narusz ustawę o języku polskim (Dz. U z 2011 r nr 43 poz. 224) nazywając swoje usługi, oferty w języku obcym.
POSŁUGIWANIE SIĘ NA TERENIE RZECZPOSPOLITEJ POLSKI OBCOJĘZYCZNYMI NAZWAMI JES ZAKAZANE!
2015-06-24 13:57:36 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Kryniczanin
Porównaj jaki udział w całej ofercie PKP IC miały wtedy pociągi międzynarodowe...zysku nie wypracowuje się dotacją,to jedynie wyrównanie ewentualnego deficytu między kosztami,a przychodami. Cały zysk spółki był wtedy wygenerowany dzięki realizacji oferty komercyjnej.

Teraz IC dostaje 600 milionów dotacji,a już słodkimi ustami prezesa zapowiada,że na koniec roku zaliczy stratę w wysokości co najmniej 50 milionów złotych.Pomyśleć,że dopiero co Ewa Kopacz stwierdziła '' koniec ery złotych dzieci, robotnicy na pokład''. Jak dla mnie Leoś na robotnika nie wygląda:-)
2015-06-24 14:02:43 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
Kiedy przyjdzie do nas taka Amerka, że kupię bilet z przesiadką przez internet panie prezesie?!
2015-06-24 14:42:15 Autor: p.
---.static.ip.netia.com.pl
cyt:
Prześluga uruchamiając TLK udowodnił,że można sobie poradzić w prowadzeniu biznesu w segmencie ekonomicznym bez złotówki dotacji. Wtedy pociągi TLK uruchamiane przez PKP IC nie były dotowane.Nie było potrzeby...bo generowały zysk! To nie jest kwestia uwielbienia,to kwestia faktów.

@unapologetic bitch
O jakich ty faktach piszesz?? Ile tych TLK uruchomil? Dosłownie KILKA sztuk, które mozna policzyc na palcach jednej reki... I tylko na trasach bez swoistego monopolu o ktorym wspomnialem wczesniej! Oczywista rzecza bylo ze ani Wielkopolanin ani Barbakan nie utrzyma sie w taryfie ekspresowej na liniach na ktorych te pociagi mialy konkurencje ze strony PKP PR! Tylko dlatego przemianowano takie pociagi z ekspresow na TLK.
Na trasach na ktorych wczesniej PKP IC mialo monopol (CMK, Wawa-Gdynia i Wawa-Poznan) geneza pociagow TLK jest kompletnie inna - uruchomilo je wczesniej PKP PR (mimo wielu prob zablokowania). PKP IC tracac z dnia na dzien rentownosc na tych trasach po prostu przejelo od PKP PR obsluge tych pociagow (plany byly aby przejeto calosc ruchu dalekobieznego od PKP PR, ale PKP IC sie nie zgodzilo i przejelo wylacznie te kilka pociagow i zdecydowanie rozwalilo ich rozklad jazdy jak i zdecydowanie zmniejszylo podaz miejsc poprzez skrocenie skladow pociagow).
Usamorzadowienie PKP PR i wylaczenia i przekazanie OPM do PKP IC mialo na celu scementowanie monopolu PKP IC na wielu trasach. Odebranie PKP PR wagonow i lokomotyw mialo wlasnie na celu uniemozliwienie tej spolce uruchamiania pociagow dalekobieznych. Mimo tego PR uruchomilo wiele polaczen dalekobieznych, ktore pod wzgledem ceny stanowily oferte z ktora PKP IC konkurowac nie mogl!
Rzadzacy ciagle probuja robic wszystko by PKP IC nie mialo zadnej konkurencji! Ta spolka na prawdziwie konkurencyjnym rynku nie przetrwalaby kilku tygodni!
Zaslugi Przeslugi wynikaly wylacznie z faktu ze w okresie gdy kierowal IC, spolka posiadala faktyczny monopol na najbardziej dochodowych trasach w kraju. Ale to wlasnie jego decyzje o utrzymywaniu olbrzymich cen biletow czy kierowaniu standardowej oferty praktycznie wylacznie do zamoznej czesci spoleczenstwa i biznesu (ktory w rzeczywistosci kolei unika jak ognia) spowodowalo poczatek odwracania sie podroznych od kolei.
2015-06-24 14:45:22 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
W odpowiedzi na post Gierek:
"Kiedy przyjdzie do nas taka Amerka, że kupię bilet z przesiadką przez internet panie prezesie?!"
Już w grudniu 2014 r. :D
2015-06-24 14:49:17 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@A_A
Całą bandę inteligentnych inaczej ''fokusowanych na target'':-) wyjątkowo podnieca, posługiwanie się ogranymi banałami w stylu happy hours. Tak się odreagowuje mieszkanie w dawnych polach kapusty vis a vis (prawie) pałacu w Wilanowie:-) Nigdy nie słyszeli tekstów Przybory,a Szymborska ma według nich nobla z chemii:))))

Mając w głębokim poważaniu ustawę o języku polskim , niech zrobią ASAP upgrade intelektualny:)
2015-06-24 14:57:17 Autor: Zezowaty
---.tktelekom.pl
A z oczu Jacusiowi tak dobrze patrzy!
Tylko z tym Batorem na zdjęciu mu jakoś nie do twarzy! Zmienić otoczenie trzeba!
2015-06-24 15:06:47 Autor: ...
---.dynamic.kabel-deutschland.de
TLK są za drogie to raz, dwa brak oferty dla mniejszych grup do 5 osób typu ty i raz dwa trzy
2015-06-24 15:10:13 Autor: Zeniuś
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Mr Celej poszedł do LOT'u i proszę. TVN podaje, że Nie atak hakerów, ale ludzkie błędy mogły uziemić LOT:)
2015-06-24 15:24:00 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@p
w 2006 roku to ''kilka sztuk'' pociągów TLK,było w rzeczywistości 44 pociągami, uruchamianymi bez dotacji.To jest 25% obecnej oferty IC w segmencie połączeń międzywojewódzkich. W 2006 roku oferta połączeń TLK stanowiła 24% siatki połączeń PKP IC...to był drogi monopol,czy radykalna zmiana strategii pod kątem Klientów budżetowych?

To za czasów Prześlugi ruszył Super Bilet za 29 zł. którego mutacje zlikwidował dopiero (ze znanym nam skutkiem) Celejewski.To za czasów Prześlugi wprowadzono Last Minute, o Bikini,Latawcach,bilecie weekendowym,podróżnika,super miejscówce nie wspominając. To są dla dzisiejszych decydentów w Intercity himalaje marketingu...

Nie będe się wdawać w dyskusje na temat upadku spółki PR z powodu przejęcia przez IC 5 par pociągów pospiesznych w 2005 roku tym bardziej,że bilety na te pociągi w IC były tańsze... 120 tysięcy tanich biletów...
2015-06-24 15:43:29 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
Czy ktoś wie dlaczego Prześluga przestał tutaj komentować pod własnym nazwiskiem i ukrywa się pod jakimś durnym pseudonimem?
2015-06-24 16:01:42 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
Proponuję zacząć od klienta jadącego na niewielkie odległości. Nie odstraszac ich wysokimi cenami zwłaszcza że macie dotacje.
2015-06-24 16:04:16 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post unapologetic bitch:
"@p
w 2006 roku to ''kilka sztuk'' pociągów TLK,było w rzeczywistości 44 pociągami, uruchamianymi bez dotacji.To jest 25% obecnej oferty IC w segmencie połączeń międzywojewódzkich. W 2006 roku oferta połączeń TLK stanowiła 24% siatki połączeń PKP IC...to był drogi monopol,czy radykalna zmiana strategii pod kątem Klientów budżetowych?

To za czasów Prześlugi ruszył Super Bilet za 29 zł. którego mutacje zlikwidował dopiero (ze znanym nam skutkiem) Celejewski.To za czasów Prześlugi wprowadzono Last Minute, o Bikini,Latawcach,bilecie weekendowym,podróżnika,super miejscówce nie wspominając. To są dla dzisiejszych decydentów w Intercity himalaje marketingu...

Nie będe się wdawać w dyskusje na temat upadku spółki PR z powodu przejęcia przez IC 5 par pociągów pospiesznych w 2005 roku tym bardziej,że bilety na te pociągi w IC były tańsze... 120 tysięcy tanich biletów..."
Last Minute wprowadzono w Ex za czasów Andrzeja Żurkowskiego 12 grudnia 2002 lata świetlne przed Prześluga. Bilet Weekendowy w 2003 także za czasów Andrzeja Żurkowskiego, bilet Podróżnika powstał za czasów Warsewicza w 2008.

Szkoda, że tak mało wiesz.
2015-06-24 16:05:36 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
15 grudnia 2002 zły klawisz sam byłem pierwszym klientem za 10 z Nowego Sącza do Krynicy w Ex Ernest Malinowski :-)
2015-06-24 16:16:21 Autor: Kflik2
---.dynamic.chello.pl
@Kflik2
W IC nie ma dziś ludzi,którzy potrafią przyjąć do wiadomości,że skoro po inwestycji taborowej trzeba przez najbliższe 5 lat (chciał nie chciał) jeździć do Zagórza,to skoro nie ma pasażerów z Gdyni,Warszawy, Krakowa (dzięki umysłowej indolencji odpowiedzialnych) , warto zrobić dobrą taryfę regionalną na odcinku Rzeszów- Zagórz.

Kto to ma zrobić? Dyrektorka od taryf,której całe doświadczenie zawodowe,to sprzedaż wycieczek niemieckim emerytom? Może dyrektor biura,lat 26, którego głównym sensem życia jest żelowanie włosów (bez względu na lokalizację) i wmawianie gawiedzi na fejsie,że jest polskim Kyle-m Maclachlan-em, a może dyrektor wykonawczy lat 24 po etnografii? Nic z tego, tego się nie da wymyślić, w drodze między sojowym latte na placu zbawiciela, a upadlającą końcówką doby w Platinium:)
2015-06-24 16:18:46 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
@kryniczanin
Tak po proszę takie dane o tym ile jaki przewoźnik dostaje za 1 kilometr. Z podaniem źródła oraz ogólnej sumy pociagi kilometrów.
2015-06-24 16:29:38 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Kryniczanin
Ja wiem nie za mało,tylko za dużo:-) i podróźnik-IC ma prawo się po latach zmiksować w głowie z biletem podróżnika, mimo tego,że chodziło mi oczywiście o Tani bilet:) Szacun dla Andrzeja Żurkowskiego za pierwsze ruchy, umiarkowany dla Warsewicza,że choć chciał,to kontynuacja go przerosła:) Szacun dla Janusza Malinowskiego za wszystkie inwestycje taborowe,które konsumują bankomaty. Za co szanować obecnych?
2015-06-24 16:30:11 Autor: wieśniak
---.dynamic.chello.pl
Góral, jak zawsze "podnieca" się tylko relacją Katowice - Kielce. Nie znasz innych Miast mysłowicki półgłówku?
2015-06-24 16:35:53 Autor: huciński...
---.dynamic.chello.pl
Wątpliwe czy w tych realiach jakie są, cokolwiek może się udać. Jest źle, nawet pełne pociągi na niektórych popularnych relacjach, nie gwarantują wyjścia w bilansie zysków i strat choćby na "zero".

A mieszkańcy naszego kraju chcą jeździć pociągami, nawet bardziej niż nam się to wydaje, mają dość koszmarnych podróży samochodami.

Potrzebne są głębokie reformy na kolei, poukładanie wszystkiego na nowo, odcięcie się od obciążeń z przeszłości, przewartościowanie poglądów, zapisów prawnych i regulacji które są/będą ciągnąć w dół całą tą branżę. itd.itp.itd...
2015-06-24 16:44:45 Autor: robek
---.static.korbank.pl
Panie Leonkiewicz!
Radomianie, kielczanie i kamiennianie nie chcą płacić za bilet do Warszwy ceny za kilometry przez Dęblin !! To jest o 60 km więcej i cenę zawyża tak, że ludzi nie ma, a Wy skracacie pociągi do 2 wagonów. Prosimy o ofertę z ceną Radom-Warszawa 20PLN, Kielce-Warszawa 30PLN. Tylko nie zapomnijcie dodać wagonów do SIENKIEWICZA I NIDY.
2015-06-24 16:51:57 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
@wieśniak
Chciałeś niby mądrze napisać? Kraków Kielce to przykład jak każdy inny, dotyczy tak samo innych relacji. W szczególności także tych o tej danej odległości.
2015-06-24 16:54:14 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@huciński

Na ''głębokie reformy'' nie licz. One się toczą na kolei od 2000 roku z wyjątkowo marnym finałem po 2012 roku. Tu wystarczy rzeczowa, przysłowiowa praca u podstaw i właściwi ludzie na właściwych miejscach.

Pendolino przy tych taryfach nigdy nie wyjdzie na przysłowiowe 0+,a to co teraz wykonuje Leonkiewicz,to jedynie strategia od ściany do ściany. To nie sztuka sprzedawać bilety po 49 zł, kiedy model finansowy podpowiada,że aby pokryć wszystkie koszty, bilet powinien kosztować 220 zł...kiedyś ta brutalna prawda w końcu ujrzy światło dzienne...To jest typowa strategia paniki.Teraz nabijemy frekwencje a to,że nie mieliśmy prawa stosować takich taryf stwierdzą za jakieś 2 lata kontrolerzy NIK. ''My'' już wtedy będziemy jednaksączyć drinki na wyspie Curacao i mieć to głęboko w :-)
2015-06-24 16:57:04 Autor: sk
---.play-internet.pl
"Jestem zwolennikiem rozwiązania, w którym każdy pasażer ma miejsce siedzące" - fajnie gdyby ta deklaracja dotyczyła na tylko Pendolino, ale i pozostałych pociągów- TLK, IC, zwłaszcza w okresach świątecznych i weekendowych szczytów, kiedy na niektórych relacjach już na dobę przed wyjazdem można usłyszeć w kasie: "brak miejsc siedzących"... Nie każdy wie że będzie jechał danym pociągiem już dobrych kilka dni wstecz. Składy są po prostu za krótkie! Czy ktoś w tej spółce takie przypadki monitoruje i reaguje?
2015-06-24 16:59:53 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Kflik2
Dokładnie Kflik. Od przewoźnika sieciowego można oczekiwać,że podejdzie z tą samą rzetelną analizą do przygotowania taryfy dla oferty Kraków- Kielce, jak do tras przynoszących profity.
2015-06-24 17:11:22 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@sk
Ciekawe w jaki sposób piękny Leoś zapewni każdemu miejsce siedzące na linii Warszawa-Łódź od grudnia 2015 roku. Czas przejazdu w okolicach 80 minut spowoduje z pewnością ogromne zainteresowanie przejazdami w tej relacji. Wrzucenie przez Celejewskiego na dno biurka gotowego przetargu na EZT dla linii Warszawa-Łódź, odbije się za niespełna pół roku czkawką całej grupie PKP. Icki będą uruchamiać w szczycie pociągi do Łodzi co 15 minut,żeby sprostać popytowi,kiedy można było zachować dotychczasową ofertę w kwestii tras (kosztów PLK), realizując ją taborem o odpowiedniej pojemności?
2015-06-24 17:20:59 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
@Jacek Prześuga aka unapologetic bitch aka IM&ZB aka iza mirafiori@zula bomba

Z ciekawości - te 220 zł w jakim horyzoncie czasowym i przy jakiej frekwencji spowoduje, że projekt wyjdzie na 0? No i skąd te informacje.
2015-06-24 17:21:32 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@p.
Dobrze gada!
Mi się też nie wydaje, żeby geniusz Prześlugi zapewniał rentowność PKP IC onegdaj, tylko raczej brak konkurencji. Na torach i poza torami, kiedy nie było normalnych dróg, tanich VW z importu po "Helmucie i 2 Turkach" ani tanich samolotów oraz Soutera
2015-06-24 17:28:16 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Małopolanin

Zapewniam,że jesteśmy zupełnie innymi bytami.Kobietę z brodą możesz zobaczyć w cyrku,na RK jej nie uświadczysz:)
2015-06-24 17:28:44 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@Malopolanin
Czy Ciebie wynajmuje dział marketingu PKP IC do tropienia autorów czarnego PijaRu?
2015-06-24 17:33:14 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
@Stefan banderą
To nie jest wątek Prześluga: Jak zdobyłem pasażera ekonomicznego w 2005 roku, tylko Leonkiewicz: Mój cel to walka o pasażera ekonomicznego. Skupmy się na meritum.
2015-06-24 17:42:37 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.chello.pl
Dobra, idę robić pazurki.Za chwilę pewnie wejdzie tu pes i stwierdzi,że jedyną szansą na wygranie walki o pasażera ekonomicznego,jest kursowanie TLK Ustronie na CMK:) Powodzenia Kryniczanin:-)
2015-06-24 17:42:57 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
W odpowiedzi na post unapologetic bitch:
"@Małopolanin

Zapewniam,że jesteśmy zupełnie innymi bytami.Kobietę z brodą możesz zobaczyć w cyrku,na RK jej nie uświadczysz:)"
OK. A do meritum się odniesiesz (pytanie o 220 zł, itd.)?
2015-06-24 17:44:07 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
W odpowiedzi na post Stefan banderą:
"@Malopolanin
Czy Ciebie wynajmuje dział marketingu PKP IC do tropienia autorów czarnego PijaRu?
"
Nie. Jestem w internetowym oddziale "Drużyn Korwina". :D
2015-06-24 17:51:50 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@Malopolanin
To już nie agent Putina?
@unapologetic bitch
Ach ten Prześluga! Coś jest na rzeczy między nim a ś.p.IM&ZB, ale proszę się na mnie nie obrażać za tą insynuację
2015-06-24 17:57:09 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
Korwin nie narzekający na wielką dotacje jaką otrzymuje pkp ic? Która być może ma po cichu służyć też wspieraniu projektu pendolino? Nie wierzę.
2015-06-24 18:03:42 Autor: Kflik2
---.centertel.pl
@stefan

Ale to chyba proste że jest więcej niż jedna osoba, mogą się znać, to nic złego :-) sądzę też że widziano ich razem na jakimś zlocie ic forum, ale to tylko podejrzenie którego nie powinienem tu pisać bo jestem przeciwny wycieczkom personalnym no i pewnie się mylę :-)

Tak czy inaczej dobrze ze takie osoby tu piszą
2015-06-24 18:04:26 Autor: unapologetic bitch
---.dynamic.gprs.plus.pl
@stefan bandera
Kolejowy pudelku.pl:-) Jest! On osiagnal stan nirwany,ja dopiero aspiruje:-)
2015-06-24 18:37:02 Autor: podróznik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Pan prezes za pomocą dyrektorów chce zlikwidować okienka informacji dwa na centralnym jedno na wschodnim i zatrudnia studentów informacja mobilna skandal
2015-06-24 18:38:26 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@unapologetic bitch
Przepraszam za insynuację. To przez Małopolanina.

PKP IC z walką o pasażera ekonomicznego nie ma nic wspólnego. Zlikwidujcie rezerwację miejsc w pociągach, to uwierzę w tą walkę. Póki co jesteście dla mnie postKomuną kolejową do zaorania.
2015-06-24 18:42:21 Autor: podróznik
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
dodam jeszcze ze bardzo jest potrzebna informacja w okienku na zachodnim dworcu które zostało zlikwidowane przez naczelnika teraz dyrektora
2015-06-24 18:43:22 Autor: Kryniczanin
---.play-internet.pl

Kryniczanin
W odpowiedzi na post unapologetic bitch:
"@sk
Ciekawe w jaki sposób piękny Leoś zapewni każdemu miejsce siedzące na linii Warszawa-Łódź od grudnia 2015 roku. Czas przejazdu w okolicach 80 minut spowoduje z pewnością ogromne zainteresowanie przejazdami w tej relacji. Wrzucenie przez Celejewskiego na dno biurka gotowego przetargu na EZT dla linii Warszawa-Łódź, odbije się za niespełna pół roku czkawką całej grupie PKP. Icki będą uruchamiać w szczycie pociągi do Łodzi co 15 minut,żeby sprostać popytowi,kiedy można było zachować dotychczasową ofertę w kwestii tras (kosztów PLK), realizując ją taborem o odpowiedniej pojemności?"
Łódź idzie załatwić - trochę myślenia - zestawienie 15 wagonów 2 klasy Y przedziałowych 8 miejsc w przedziale. Zakaz wstawiania innych wagonów i 1 klasy i z Łodzią na kilka lat jest spokój.
2015-06-24 20:28:19 Autor: Dedete
---.dynamic.chello.pl
Może w końcu więcej EU07A - miast jednego pendo mogło by być ok 14 po modernizacji. Są nowe wagony na 200 i 160 km/h a ciągnie je siódemka z V=125..... kur.... nóż się w kieszeni otwiera... Obudzili się jeden z drugim, że trzeba powalczyć o ekonomicznego. Dobrze że nie rok albo dwa później.
2015-06-24 22:31:11 Autor: kiłi
---.docsis.tczew.net.pl
Dlaczego niema taniej przy zakupie tam i z powrotem!!!!???
2015-06-24 22:48:25 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
Dlaczego nie ma taniej jak jadą dwie, trzy, cztery osoby?
Niekoniecznie z dzieckiem.

Dlaczego ceny biletów na krótkie odległości są absurdalnie wysokie co nie tylko powoduje, że z pociągów spółki PKP IC nie da się korzystać do przejazdów na krótsze odległości ale także psuje im opinię jako "ekonomicznego" przewoźnika.
2015-06-24 22:49:41 Autor: Kflik
---.silesialan.eu
Dlaczego nie ma wspólnych biletów okresowych z innymi dotowanymi podmiotami, co oznacza, że podatnik musi kupić bilety miesięczne, tygodniowe, weekendowe, roczne dwóch przewoźników. Mimo, że dotuje obu.
2015-06-25 00:04:41 Autor: qqqqq
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
PKP ic to studnia bez dna.Bez gigantycznej dotacji to BANKRUT
2015-06-25 00:24:23 Autor: radomiak
---.play-internet.pl
@robek
Radomianie, kielczanie i kamiennianie już zapomnieli o pośpiesznych do Wwy. Ich po prostu nie ma. Możesz pomarzyć aż pIC zrobi Ci takie ceny na TLK. A swoją drogą ten dwuwagonowy SIENKIEWICZ jest w południe tak pełny od Pilawy, że się stoi te 40 min koło kibla... Tu masz rację. Dwa wagony na TLK to śmiech na sali.
2015-06-25 01:10:44 Autor: Małopolanin
---.116.200.66
W odpowiedzi na post radomiak:
"@robek
Radomianie, kielczanie i kamiennianie już zapomnieli o pośpiesznych do Wwy. Ich po prostu nie ma. Możesz pomarzyć aż pIC zrobi Ci takie ceny na TLK. A swoją drogą ten dwuwagonowy SIENKIEWICZ jest w południe tak pełny od Pilawy, że się stoi te 40 min koło kibla... Tu masz rację. Dwa wagony na TLK to śmiech na sali."
Nie ma, bo Kielce i Radom są za słabe na własny 6-7 wagonowy pociąg do Warszawy. Świetnie pasowałyby tutaj pociągi z Krakowa do Warszawy, no ale wg większości specjalistów jazda w tej relacji p. Kielce, Radom, a nie p. CMK to jazda objazdem. O_o.
2015-06-25 07:27:43 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@radomiak i Malopolanin fan IC
Nie ma, bo z Radomia do Warszawy pociąg jedzie albo 35km/h albo naokoło przez Dęblin i Mińsk Maz, a jest elegancka S7.
Za rok będzie obwodnica Janek i się przeleci
2015-06-25 07:54:55 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
i się przeleci furą
2015-06-25 08:57:20 Autor: Kflik
---.60.129.178
@Małopolanin

Jakie Ty chcesz pociągi z Krakowa do Warszawy pchać teraz przez Kielce????
Przecież obecnie to drożej (wyższe stawki PLK przez Radom i Kielce) niż po CMK, dużo dłużej - co też jest kosztem dla przewoźnika.

Żle diagnozujesz problem.
Kielce i Radom mają szansę na pociągi do Warszawy jeśli będą one w pełni współpracować z koleją regionalną.
mogą nawet jechać na EZT...Można nawet współpracować z Kolejami Mazowieckimi (wtedy taki pociąg może łatwiej zmieści się na Radom - Warka).

Pociągi dedykowane tylko do połączeń dalekobieżnych nie mają w Kielcach czy Radomiu ŻADNEGO sensu niezależnie od tego czy zaczynają trasę w Kielcach czy Radomiu. To jest linia TYLKO dla połączeń przyspieszonych (no chyba, że ktoś komercję uruchomi ale przy obecnych stawkach PLK i stanie infry nie ma na to szans).
2015-06-25 09:01:57 Autor: Kflik
---.60.129.178
i jeśli pojadą z Krakowa to też nie mają sensu jako dedykowane tylko do połączeń dalekobieżnych. Sens mają tylko przyspieszone. TLK w obecnych rozwiązaniach taryfowych nie mają tu czego szukać.
Jestem także przeciwny dotowaniu połączeń na CMK - tam powinna wystarczyć komercja choćby to było interRegio albo tanie poza szczytowe Pendolino. Tak więc obecnie TLK jest bez sensownym produktem i tu się nie dziwię trochę PKP IC że nie wie co z nimi zrobić. Bo w obecnej formie ten produkt to bzdura.
Należy z nich zrobić przyspieszone, zintegrowane taryfowo z regionalnymi, a z cześci nocne na wzór ICN (nie musi to oznaczać od razu wyższych cen) która na odcinkach dziennych - jeśli miałyby dotację - pojadą też jako przyspieszone.
2015-06-25 09:41:46 Autor: kazik76
---.internetdsl.tpnet.pl
Przypominam, że nadal nie ma nocnego połączenia Górnego Śląska z Warszawą.

Tak a propos jak PIC chciał przewieźć pasażerów po meczu Real Madrid- Fiorentyna lub Polska-Niemcy za darmo skoro Karkonosze już odjechały. Czy pobyt na dworcu Centralnym do rana to propozycja siatki połączeń wg PIC?

Przed sztucznym obniżeniem popytu Monciak do Bielska odjeżdzał o 2.00-3.00 z W-wy (wczesniej
najpóźniej 0.30). Potem szukał frekwencji w Skarżysku....
Pociąg musi odjeźdzać w rytmie 23/6. Jeśli Karkonosze jadą 2.00-3.00 w Katowiach, to może
podłączyć wagony z Bielska, bo nikt normalny nie będzie jechał o 23.00 do Katowic podmiejskim,
tym bardziej, że nie ma komunikacji lokalnej po 22.00.
Pociąg może jechać przez Kraków lub Łódź (też koncerty), byle być na 6.00 na poranne loty i
obsługiwać późne przyloty, koncerty, imprezy masowe lub mecze.
Może być na bazie Kormorana, Warmii, Monciaka lub Hańczy....
2015-06-25 10:50:00 Autor: kazik76
---.internetdsl.tpnet.pl
@Fir-Ley

Popieram strefę ciszy we wszystkich pociągach nie tylko Pendolino! Wszędzie mogą być poza PL.
2015-06-25 22:29:24 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Oferta TLK praktycznie nie istnieje. Z czym do ludzi?
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony