Partnerzy serwisu:

Leo Express z podpisaną umową na 3 chińskie ezt-y

Martyn Janduła 21.12.2016 401

Leo Express z podpisaną umową na 3 chińskie ezt-y
Fot. Leo Express
Chiński producent pociągów pospiesznych podpisał w poniedziałek umowę na sprzedaż trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych, które trafią do Republiki Czeskiej. Jest to pierwsza taka umowa chińskiego producenta z krajem członkowskim Unii Europejskiej.
LEO Express, czeski operator kolejowy, podpisał w poniedziałek 19 grudnia umowę z CRRC Zhuzhou Locomotive na sprzedaż trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych. Umowa opiewa na kwotę 20 mln euro.

Według zapowiedzi Liao Hongtao, zastępcy dyrektora generalnego CRRC Zhuzhou, pociągi będą mogły rozwinąć prędkość do 160 km/h. W dodatku, mają one być przystosowane do jazdy w Czechach, Słowacki, a także w Polsce. Umowa obejmuje także serwis, dostawę części zamiennych oraz szkolenia dla pracowników.

Harmonogram przewiduje, że pierwszy pociąg ma być dostarczony w połowie 2018 roku. – UE ma rygorystyczne normy dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności pociągów. Transakcja ta to znak, że chiński przemysł wytwórczy elektrycznych zespołów trakcyjnych rozpoczyna zyskiwać międzynarodowe uznanie – powiedział Liao. Przyznał także, że czeska firma wyraziła zainteresowanie zakupem jeszcze kolejnych 30 składów w ciągu najbliższych trzech lat.

– W celu dalszej ekspansji chińskich technologii kolei dużych prędkości na rynek europejski, musimy podążać w kierunku spełnienia standardów UE, które są uznawane za rygorystyczne na arenie międzynarodowej. To otworzy dla nas wiele drzwi – przyznaje Liao Hongtao.

CRRC to obecnie największy producent taboru na świecie, który jest coraz bardziej obecny na rynkach międzynarodowych i szybko zwiększa eksport. W 2014 r. producent podpisał umowę na ezt dla Macedonii. Pociągi weszły do eksploatacji w lipcu 2015 r. Z kolei we wrześniu tego roku firma założyła swoją pierwszą europejską filię w Austrii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony