Partnerzy serwisu:

Leo Express wzmocni swoją flotę spalinowymi Lintami

Michał Szymajda 02.08.2018 5,4k

Leo Express wzmocni swoją flotę spalinowymi Lintami
Lint w barwach Leo Express (wizualizacja)Ilustr. Leo Express
Po wejściu do Polski Leo Express zapowiada kolejny, epokowy krok. Czeski prywatny przewoźnik kolejowy zamierza wynająć na 10 lat 15 spalinowych autobusów szynowych Lint, wyprodukowanych przez Alstom.
Leo Express zapowiedział nabycie 15 spalinowych zespołów trakcyjnych, z których 11 sztuk będzie dwuczłonowych i pomieści 120 pasażerów na miejscach siedzących, a 4 sztuki będą jednoczłonowe, z 70 miejscami siedzącymi. Mogą osiągać prędkość do 120 km/h. Nie jest jasne od kogo Leo kupuje spalinowe pojazdy, prawdopodobne jednak, że poprzednim ich użytkownikiem było Deutsche Bahn.

Najciekawszy jest fakt, że obecnie Leo Express… nie ma zleceń na wykonywanie połączeń tymi regionalnymi pojazdami. Pomimo to, licząc na zmianę tego stanu rzeczy w 2019, ryzykują dzierżawę Lintów. W 2019 roku wygaśnie bowiem większość umów między czeskimi regionami a dotychczasowymi wykonawcami usług w kolejowych przewozach regionalnych. Leo Express, podobnie jak RegioJet w kraju usteckim, liczy, że przejmie kawałek przewozowego tortu. Leo bierze udział w przetargu na przewozy dla Kraju Pardubickiego.

– Nie martwimy się o to, że pociągi będą niewykorzystane – powiedział czeskiemu dziennikowi lidovky.cz rzecznik Leo Express, Emil Sedlařík. Dodaje, że zawsze istnieje możliwość dzierżawy Lintów innym przewoźnikom. Linty mają pojawić się w Leo Expresie w 2019 roku.

W Lintach jest klimatyzacja oraz gniazdka do ładowania urządzeń elektrycznych. Mają się w nich pojawić także ładowarki usb i automaty do sprzedaży przekąsek.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony