Partnerzy serwisu:

Leo Express wraca na linię Praga – Kraków – Praga. Są promocyjne ceny biletów

Michał Szymajda 15.06.2021 6,2k

Leo Express wraca na linię Praga – Kraków – Praga. Są promocyjne ceny biletów
Pociąg Leo Expressu w Bohuminiefot. M. Szymajda
Dość niespodziewanie w piątek, 18 czerwca wznowione zostaną komercyjne weekendowe kursy pociągów międzynarodowych prywatnego czeskiego operatora Leo Express na trasie Praga – Kraków – Praga. Przewoźnik na reaktywację transgranicznych Flirtów przygotował promocję cenową dla pasażerów.
Pociąg będzie odjeżdżać z głównej stacji Pragi w piątki i niedziele o godzinie 15:42 i do Krakowa Głównego dojedzie po 6 godzinach i 41 minutach na godzinę 22:23. Z Krakowa będzie odjeżdżać w soboty i poniedziałki o 5:03, na stacji Praha Hlavní Nádraží dotrze na 11:49, po 6 godzinach i 46 minutach. Co ciekawe: konkurencyjny IC Cracovia, uruchamiany codziennie wspólnie przez PKP Intercity i Koleje Czeskie przemierza analogiczną trasę w 7 godzin i 23 minuty. Jedzie jednak po modernizowanej (choć krótszej) trasie przez Oświęcim i Czechowice-Dziedzice.

W Polsce pociąg Leo Expressu zatrzyma się na stacjach: Krzeszowice, Trzebinia, Jaworzno Szczakowa, Mysłowice, Katowice, Katowice Ligota, Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski i Chalupki. Będzie prowadzony przy pomocy elektrycznego pięcioczłonowego zespołu trakcyjnego Flirt, w których znajdują się klasy Economy, Economy Plus, Business i Premium.

– Potwierdzam, że wracamy na trasę Kraków – Praga. Dodatkowo uruchamiamy promocję. Przy zakupie biletów poprzez stronę internetową leoexpress.com, po wpisaniu kodu zniżkowego LEO25 nasi pasażerowie otrzymają zniżke na przejazdy na tej trasie na kursy odbywające się pomiędzy 18 a 28 czerwca. Zniżkę można uzyskać przy przejazdach w każdej klasie naszych pociągów – powiedział Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express.

Kursy czeskich prywatnych pociągów wstrzymano na trasie z Krakowa do Pragi i z powrotem w październiku 2020. Przyczyną było załamanie się potoków podróżnych w związku z epidemią koronawirusa i dużą liczbą zachorowań w Czechach, a później w Polsce.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony