Partnerzy serwisu:

Leo Express wraca do obsługi pociągów Kraków – Praga i Wrocław - Praga

Michał Szymajda 19.06.2020 4,8k

Leo Express wraca do obsługi pociągów Kraków – Praga i Wrocław - Praga
Pociąg Leo Expressu w Bohuminiefot. M. Szymajda
Leo Express przywróci swoje weekendowe pociągi na trasie Praga – Kraków – Praga. Finalizowane są rozmowy dotyczące powrotu, od początku lipca, pociągów weekendowych ze stolicy Dolnego Śląska do Pragi.
Leo Express poinformował właśnie, że 4 lipca w sobotę odnowi swoje połączenie z Krakowa do Pragi. Pociąg do Pragi z Krakowa będzie wyjeżdżał w sobotę i w poniedziałek o godzinie 4:15, z Pragi zaś odjedzie w piątek i niedzielę o 16:08. Czas przejazdu to około 7 godzin. Bilety są już dostępne na stronie przewoźnika. Ceny biletów rozpoczynają się od 369 koron. To około 61 złotych.

Czy Leo Express uruchomi również weekendowe połączenie Wrocławia z Pragą? – Prowadzimy zaawansowane rozmowy z przewoźnikiem. O szczegółach poinformujemy wkrótce – powiedział rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak, polskiego partnera projektu. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez „Rynek Kolejowy” wynika, że pociągi na tej trasie mogłyby ruszyć już 3 lipca.

– Leo Express zachowuje nadal w pociągach środki bezpieczeństwa na najwyższym możliwym poziomie, oprócz dezynfekcji pociągów kilka razy dziennie przed wyjazdem ze stacji początkowej i dezynfekcji ozonowej, nowo będą w trakcie podróży dezynfekowane pojedyncze siedzenia, w chwili kiedy pasażer wysiądzie. Tym nowy pasażer zawsze usiądzie na wydezynfekowane siedzenie – napisał Emil Sedlařík, rzecznik prasowy Leo Express. Dla pasażerów są nadal na pokładzie darmowe maseczki ochronne oraz mydło ze składnikiem dezynfekcyjnym.

Więcej na temat reaktywacji pociągów międzynarodowy z i do Polski piszemy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport