Partnerzy serwisu:

Leo Express wjedzie do Niemiec? Chce kupić Locomore

Jakub Madrjas 30.05.2017 384

Leo Express wjedzie do Niemiec? Chce kupić Locomore
Fot. FelixM
Wydawało się, że Locomore – kolejowy start-up, który chciał rywalizować z Deutsche Bahn – upadnie. Historię alternatywnego przewoźnika chce jednak kontynuować Leo Express. Czesi złożyli już ofertę na zakup Locomore.
O złożeniu oferty poinformował w dzienniku Handelsblatt Peter Köhler, prezes Leo Express. Jak dodał, jeśli uda się kupić Locomore, Leo Express chciałby zachować pracowników tej firmy i większość jej dostawców.

Jak informowaliśmy w połowie miesiąca, do sądu rejonowego Berlin-Charlottenburg wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. Pociągi Locomore wyjechały na trasę Stuttgart – Berlin Lichtenberg przez Frankfurt nad Menem i Hanower w grudniu ubiegłego roku. Na przyszły rok planowana była nowa trasa – do Kolonii. Więcej o powstaniu przewoźnika dzięki zbiórce crowdfundingowej pisaliśmy tutaj.

Leo Express po ewentualnym przejęciu Locomore dalej obsługiwałby trasę Berlin – Stuttgart. Do start-upowego projektu, któremu mimo wszystko udało się zadebiutować na hermetycznym niemieckim rynku, wniósłby doświadczenie w przewozach kolejowych czy tworzeniu oferty. – Znamy ten biznes i możemy dodać do tego projektu swoje doświadczenie – powiedział Köhler, który w przeszłości pracował w niemieckim Raiffeisenbank.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony