Partnerzy serwisu:

Leo Express rozpoczyna sprzedaż biletów na pociągi Wrocław – Praga

Michał Szymajda 06.12.2019 16,2k

Leo Express rozpoczyna sprzedaż biletów na pociągi Wrocław – Praga
Startuje połączenie kolejowe Praga - Wrocław - PragaFot. Leo Express
5 grudnia samorząd województwa dolnośląskiego ostatecznie zakończył pozytywnie negocjacje dotyczące uruchomienia pociągów weekendowych Praga – Wrocław – Praga. Właśnie rozpoczęła się sprzedaż biletów na to połączenie.
Pierwsze pociąg z Pragi do Wrocławia pojedzie 20 grudnia w piątek. Pociągi z Wrocławia do Pragi będą odjeżdżać w każdą sobotę i niedzielę o 5:58, a z Pragi do Wrocławia w każdy piątek, sobotę i niedzielę o 18:08. Na tej zasadzie połączenia będą funkcjonować w każdy weekend.

W sprzedaży są już bilety, które w klasie ekonomicznej są niezwykle tanie i kosztują 99 koron, czyli 16 złotych. Takich biletów będzie ograniczona pula, ale przewoźnik zapewnia, że ceny w pozostałych koszykach cenowych będą atrakcyjne. Do obsługi linii skierowane zostaną pięcioczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne Flirt w wersji dalekobieżne. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji bilety w trzech klasach pociągu, z której nawet ekonomiczna gwarantuje wygodną podróż. Bilety są dostępne w wybranych kasach Kolei Dolnośląskich, kasach Leo Express a także w aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej firmy.

Nowe możliwości podróży

- Leo Express wciąż rozwija swoje usługi w Polsce. Częścią tej ekspansji jest uruchomienie nowego bezpośredniego połączenia kolejowego między Pragą a Wrocławiem, które będzie uzupełnieniem przewozów w ramach świadczenia usługi publicznej w Kraju Pardubickim. Ceny biletów zaczynają się od 99 CZK. Połączenie jest idealne na wycieczki i "euroweekendy" - mówi Juraj Andrejka, dyrektor zarządzający Leo Express na Polskę i Ukrainę.

Pociągi po polskiej stronie pojadą jako przyspieszone, zatrzymując się na większości, ale nie na wszystkich, przystankach i stacjach na trasie. W Czechach zaś pojadą jak pociągi pospieszne. Pomimo tego czas przejazdu między Pragą a Wrocławiem będzie krótszy niż alternatywny przejazd autobusem rejsowym. Co ciekawe, powstanie możliwość nocnego dojazdu do Pragi z Warszawy dzięki przesiadce we Wrocławiu, przy wykorzystaniu IC Karkonosze i nowego pociągu Leo. Pomimo tego, że różnica pomiędzy momentem przyjazdu nocnego pociągu Karkonosze do Wrocławia a odjazdem pociągi Leo Express w kierunku Pragi to ponad godzina, to i tak do Wrocławia dojedziemy od 2 godziny szybciej niż nocnym Chopinem, łączącym obie stolice. Przejazd tym pociągiem w nowym rozkładzie jazdy dramatycznie się bowiem wydłuży.

Leo Express chce wjechać na jeszcze inne trasy

Polskie władze wydały także dla Leo Express zezwolenie na kursowanie między Pragą i Krakowem a granicą ukraińską. „Teraz możemy jechać z Pragi przez Kraków aż do granicy z Ukrainą. Ze względu to, że zezwolenie otrzymaliśmy już po opublikowaniu nowego rocznego rozkładu jazdy, musimy teraz poszukać możliwości w obowiązującym rozkładzie jazdy, tak abyśmy mogli płynnie przedłużyć trasę do Medyki - powiedział Juraj Andrejka .

Cena biletów na trasie Praga - Medyka szacowana jest na między 50 złotych (około 300 CZK) a 150 złotych (około 900 CZK) w zależności od obłożenia. Na trasie Katowice - Medyka bilety rozpoczną się od 19 złotych (ok. 119 CZK), a cena zostanie dostosowana do obłożenia połączenia. Dodatkowo Leo Express złożył wniosek o dostęp linii Kraków – Warszawa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony