Partnerzy serwisu:

Leo Express prezentuje rozkład jazdy pociągów Praga – Wrocław

Michał Szymajda 13.05.2019 15,2k

Leo Express prezentuje rozkład jazdy pociągów Praga – Wrocław
Stadler LE w BohuminieFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Jednym z elementów umowy na obsługę kilku dotowanych połączeń regionalnych w Kraju Kralovehradeckim w Czechach, będzie uruchomienie bezpośrednich pociągów weekendowych między Pragą a Wrocławiem. Leo Express zaprezentował właśnie rozkład jazdy tych pociągów.
Leo Express od grudnia 2019 rozpocznie, dzięki wygranemu przetargowi, obsługę trzech tras na północy Czech. Chodzi o połączenia: Ústí nad Orlicí – Letohrad – Lichkov - Králíky – Mlýnický Dvůr i weekendowe połączenie Dolní Lipka – Hanušovice. Leo Express uruchomi także trzy połączenia Praha – Pardubice – Ústí nad Orlicí, z których dwa w weekendy pojadą aż do Wrocławia.

W projekcie rozkładu jazdy udostępnionym na stronie Leo Expressu pierwszy pociąg z Pragi do Wrocławia odjedzie o 6:01, a do stolicy Dolnego Śląska dojedzie o 10:35. Drugi z nich wyjedzie ze stolicy Czech o 18:09 i do Wrocławia dojedzie na 22:35. Z Wrocławia odjazdy zaplanowano na 5:25 (w Pradze o 9:51) i 17:25 (w Pradze o 21:59). Oba pociągi będą kursować w soboty, niedziele i święta. W poniedziałki o 3:38 z Wrocławia będzie też kursować pociąg LE, który w Pradze będzie już na 8:23.

Wszystkie pociągi mają być obsługiwane komfortowymi ezt Flirt, znanymi m.in. z trasy Kraków – Katowice – Praga. Pojadą przez Lichkov, Letohrad, Usti nad Orlici i Pardubice. Ważne jest to, że Flirty LE mogą bez przeszkód poruszać się po polskiej sieci kolejowej. Co istotne: Leo Express nie posiada dla trasy od Lichkova do Wrocławia zezwolenia w ramach otwartego dostępu, nie wykluczone jest, że aby pociągi mogły się pojawić na polskich odcinku, konieczne będzie dogadanie się z Kolejami Dolnośląskimi, by czeski pociąg mógł kursować w ramach dotowanej przez marszałka siatki połączeń tego przewoźnika.

Pozostałe połączenia regionalne, które będzie realizować prywatny przewoźnik w regionie usteckim, będę obsługiwane przez spalinowe zespoły trakcyjne Alstom Coradia Lint. LE wygrały kontrakt na obsługę linii przez 10 lat od 15 grudnia 2019 roku
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony