Partnerzy serwisu:

Leo Express planuje połączenia z Pragi do Wrocławia i Krakowa

Jakub Madrjas 07.12.2022 4,7k

Leo Express planuje połączenia z Pragi do Wrocławia i Krakowa
Fot. Leo Express
Czeski prywatny przewoźnik Leo Express złożył do Urzędu Transportu Kolejowego wnioski w sprawie uruchomienia połączeń kolejowych z Pragi do Wrocławia i Krakowa.
Wnioski dotyczą uruchamiania połączeń w okresie od 15 grudnia 2024 r. do 15 grudnia 2029 r. Urząd Transportu Kolejowego czeka przez miesiąc na ewentualne wnioski o badanie równowagi ekonomicznej połączeń dotowanych przez propozycje prywatnego przewoźnika. To procedura przyjęta w polskim prawie, którą dopuszcza Unia Europejska. 

Przewoźnik zadeklarował chęć uruchamiania 4 par pociągów na trasie Praga hl. n. – Wrocław Główny i 5 par na trasie Praga hl. n. – Kraków Główny. Na tej pierwszej trasie czas przejazdu przez Międzylesie i Kłodzko oszacowano na 4 godziny. Natomiast do Krakowa pociągi przez Ostrawę, Tychy i Katowice jechałyby nieco ponad 6 godzin. 

Do realizacji przejazdów mają być używane pojazdy Stadler Flirt serii 480 001 – 480 005, które przewoźnik wykorzystuje na czeskiej magistrali oraz w obecnych połączeniach Kraków – Praga. Czarne Flirty dojeżdżały już także z Pragi do Wrocławia. Pociągi Praga – Wrocław chcą również uruchamiać państwowe koleje czeskie wspólnie z polskimi, ale na razie odsunięto termin ich startu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony