Partnerzy serwisu:

Leo Express rozdaje pasażerom darmowe maski ochronne

Roman Czubiński 25.03.2020 1,7k

arrow
arrow
Leo Express rozdaje pasażerom darmowe maski ochronne
fot. MS
Leo Express rozdaje pasażerom darmowe maski ochronne
Leo Express rozdaje pasażerom darmowe maski ochronne
Od dziś pasażerowie pociągów Leo Express mogą liczyć na darmowe jednorazowe maski ochronne. Ich rozdawanie ma poprawić bezpieczeństwo podróżnych i personelu. Przewoźnik przypomina też o wdrożonych już wcześniej nadzwyczajnych środkach ostrożności, w tym – częstszym przeprowadzaniu dezynfekcji.
Pasażerowie otrzymują maski od razu po wejściu na pokład pociągu. Nie muszą jednak wykorzystywać ich od razu – ochronne opakowanie pozwala na ich zachowanie na kolejne dni. Jak zapewnia przewoźnik, wszyscy jego pracownicy zostali wyposażeni w ochronne akcesoria już wcześniej. – Choć obecny okres jest dla nas trudny pod względem ekonomicznym, nie chcemy oszczędzać na zabezpieczeniu zdrowia naszych podróżnych i personelu – podkreśla rzecznik Leo Express Emil Sedlařík.

Dezynfekcja wnętrza pojazdów odbywa się teraz kilka razy dziennie, nie licząc bardziej gruntownego czyszczenia wraz z ozonowaniem, przeprowadzanego pięć razy w tygodniu. W użyciu są także antybakteryjne neutralizatory zapachu, odkażeniu podlega też klimatyzacja. – Jeszcze przed obecną sytuacją kontrole sanitarne wykazywały, że warunki higieniczne na pokładach naszych pociągów znacznie przewyższają wymagane standardy – zaznacza Sedlařík.

Obsługa każdego pociągu Leo Express dysponuje respiratorami, gotowymi do użycia w razie problemów ze zdrowiem którejś z osób na pokładzie. Przewoźnik chwali się też wczesnym wprowadzeniem innych środków bezpieczeństwa: likwidacją możliwości płatności gotówkowych oraz oznaczeniem części miejsc siedzących jako niedostępnych, tak by pasażerowie mogli siedzieć w większej odległości od siebie.

Oprócz tego Leo Express poinformował o przekazaniu pięciu tysięcy masek czeskim szpitalom. Dar został przekazany do dyspozycji ministerstwa zdrowia oraz ministerstwa spraw wewnętrznych. – Zwróciliśmy się z tą ofertą już wczoraj – precyzuje rzecznik przewoźnika. Jednocześnie padło zapewnienie o gotowości użyczenia w razie potrzeby taboru spółki do celów związanych z przeciwdziałaniem pandemii.

Z powodu spadku frekwencji Leo Express, podobnie jak większość innych przewoźników, musiał znacznie okroić swój rozkład jazdy. Na czas pandemii na komercyjnych trasach z Pragi do Bogumina i Starego Miasta koło Uherského Hradiště pozostawiono tylko po jednej parze pociągów zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy (różnice dotyczą tylko godzin ich kursowania). Na razie ograniczenia mają obowiązywać do 28 marca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport