Partnerzy serwisu:

Leo Express czasowo zawiesi pociąg do Krakowa. Ale są i dobre wieści

Jakub Madrjas 24.08.2018 8,8k

Leo Express czasowo zawiesi pociąg do Krakowa. Ale są i dobre wieści
Fot. JM, Rynek Kolejowy
W październiku i listopadzie wydłuży się czas przejazdu pociągów pomiędzy Krakowem i Katowicami. Swoje połączenia zawiesi na ten okres Leo Express. Jeden z Flirtów przewoźnika miał wczoraj kolizję z dźwigiem budowlanym. Na szczęście nie dość, że pojazd nie został wyłączony z ruchu, to przewoźnik wkrótce odzyska piąty skład, wyłączony z powodu zeszłorocznego wypadku. 
Przed miesiącem Leo Express otworzył pierwsze prywatne połączenie międzynarodowe z Polski do Czech. Weekendowe pociągi łączą Pragę i Kraków. Szef polskiego oddziału firmy Peter Jančovič przyznaje, że zainteresowanie jest nawet większe, niż zakładano. Jego zdaniem, w ofercie kolei po prostu brakowało weekendowego porannego połączenia z Krakowa do Pragi i popołudniowego z Pragi do Krakowa. – Wiemy, że duża część pasażerów wybrała pociąg zamiast prywatnego samochodu. Warto więc dalej spierać rozwijanie siatki połączeń również za pomocą podmiotów prywatnych – są trasy, gdzie można to zrobić nawet bez jedynej złotówki dotacji – podkreśla.

Zawieszenie kursów od 8 października do 30 listopada

Jak podaje, najbardziej popularne stacje, to Kraków i Katowice. – Połączenia w soboty i w niedziele są regularnie kompletnie wyprzedane – wyjawia Jančovič deklarując, że jeżeli stan infrastruktury się poprawi, pociągi mogą kursować pomiędzy Krakowem, Katowicami i Pragą codziennie.

Niestety, na razie będzie wręcz odwrotnie – od października czas przejazdu pomiędzy Krakowem a Katowicami wydłuży się. Dlatego pociągi do Krakowa będą kursować tylko do 8 października. – W okresie jesiennym będzie przerwa w kursowaniu i kursowanie do Krakowa wznowimy 30 listopada. Pociągi będą znów kursować podczas całego okresu przedświątecznego i świątecznego – aż do stycznia – mówi Jančovič.

Wypadek bez większych szkód

Wczoraj w Karwinie doszło do wypadku z udziałem składu Leo Expressu i koparki realizującej prace torowe. - Jednostka została tylko i wyłącznie mocno porysowana, ale jest sprawna i może jeździć – zapewnił Jančovič. To duża ulga dla przewoźnika, który od czerwca ubiegłego roku musi funkcjonować bez rezerwy po wypadku jednego z Flirtów.

Uszkodzony Flirt już po naprawie

Dobra wiadomość jest taka, że wspomniana jednostka właśnie wróciła do przewoźnika po naprawie w siedleckim zakładzie Stadlera. - Naprawa trwała rok. Planujemy przywrócić pojazd do ruchu w ciągu najbliższych tygodni potwierdza przedstawiciel Leo Express.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony