Partnerzy serwisu:

Lekki wzrost przewozów PKP Cargo w kwietniu

Jakub Madrjas 28.05.2018 1,2k

Lekki wzrost przewozów PKP Cargo w kwietniu
Fot. PKP Cargo
Jak informuje grupa PKP Cargo, w kwietniu przewiozła ona prawie 9 mln ton towarów, czyli o 1,5 proc. więcej niż w kwietniu 2017 roku i aż o 19,6 proc. więcej niż w kwietniu 2016 roku.
Po czterech miesiącach 2018 roku Grupa przewiozła o 8,1 proc. więcej ładunków niż w analogicznym okresie 2017 roku i o 20,9 proc. więcej towarów w porównaniu z pierwszymi czterema miesiącami 2016 roku. W porównaniu do wyników z kwietnia 2017 roku, w analogicznym okresie 2018 roku Grupa PKP Cargo zwiększyła przewozy m.in. kamienia, intermodalne, węgla kamiennego i metali - podaje PKP Cargo.

Większe przewozy kamienia były możliwe m.in. dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu odbiorców na kruszywa (m.in. na cele budowy kilku obwodnic i dróg ekspresowych w kraju). Na wzrost przewozów intermodalnych wpłynęła m.in. intensyfikacja przewozów z/do portów morskich oraz z/do Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, a także zwiększone przewozy samochodów od kilku producentów zza południowej granicy, zwiększone przewozy zrębki drzewnej w kontenerach zza wschodniej granicy do jednej z elektrowni w Polsce oraz realizacja przewozów dla nowego klienta (nierealizowane w 2017 roku) w kilku relacjach w Polsce.

Zwiększone przewozy węgla kamiennego wynikały m.in. ze wzrostu przewozów dla przedsiębiorstw sektora energetycznego w celu zapewnienia wymaganych zapasów węgla i zabezpieczenia ciągłości bieżącej produkcji energii oraz ze wzrostu importu surowca ze Wschodu.Na wzrost przewozów metali wpłynęła m.in. realizacja przewozów dla dużego klienta do hut na południu kraju. W porównaniu do marca 2018 roku, w kwietniu br. wzrosły przewozy m.in. cementu, metali, drewna oraz ropy i przetworów - informuje przewoźnik.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony