Partnerzy serwisu:

Legnica – Żagań: Miesiąc komunikacji zastępczej

Kasper Fiszer 23.01.2017 1k

Legnica – Żagań: Miesiąc komunikacji zastępczej
Pociąg osobowy w Żaganiu.fot. Kasper Fiszer
Na dwie dwutygodniowe przerwy w ruchu muszą być przygotowani podróżujący pomiędzy Legnicą a Żaganiem. PKP PLK planuje bowiem remont trzech mostów w okolicach Leszna Górnego. Wykonawcą prac będzie Skanska.
Zmiana trasy „Pociągu do Kultury” Berlin – Wrocław nie będzie jedyną konsekwencją inwestycji prowadzonych na odcinku Leszno Górne – Żagań. PKP PLK planuje bowiem w najbliższym czasie dwukrotnie wstrzymać ruch na tym fragmencie linii nr 275 Wrocław Muchobór – Gubinek – granica państwa (Gubin Płd.). Najbliższe zamknięcie zaplanowane jest na marzec.

Duże utrudnienia w marcu i w czerwcu

– Między Lesznem Górnym a Żaganiem wykonywana będzie przebudowa mostów kolejowych – tłumaczy Zbigniew Wolny z Zespołu Prasowego PKP PLK. – Będzie ona prowadzona w systemie „projektuj i buduj” – dodaje. Wykonawcą robót jest Skanska SA. Inwestycja obejmie trzy przeprawy: w 113., 114. i 132. kilometrze linii nr 275 – odpowiednio nad Bobrem, nad nienazwanym ciekiem wodnym i nad Kwisą.

– Przewidujemy, że tor na odcinku Leszno Górne – Żagań będzie całodobowo wyłączony z eksploatacji przez 14 dni w marcu i 14 dni w czerwcu tego roku – mówi Zbigniew Wolny. Zarządca infrastruktury nie wskazuje jednak na razie dokładnych dat, w których pasażerowie będą musieli liczyć się z utrudnieniami. – Na obecnym etapie przygotowania robót nie można jeszcze dokładnie określić terminu całkowitego zamknięcia toru – tłumaczy przedstawiciel spółki.

Czas wyłączenia z ruchu był istotnym kryterium przetargowym

Wiemy już jednak, że „Pociąg do Kultury” pojedzie zmienioną trasą 18, 19, 25 i 26 marca. Pasażerowie pociągów osobowych przewiezieni zostaną natomiast autobusami. – W okresie zamknięcia na tym odcinku wprowadzona zostanie komunikacja zastępcza – potwierdza Zbigniew Wolny.

W ramach tego samego zadania planowana jest także wymiana ok. 350 m toru nieopodal Leszna Górnego. Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca ma czas na zakończenie wszelkich robót do 30 listopada tego roku. Jednym z kryteriów wyboru oferenta był czas planowanych zamknięć szlaku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony