Partnerzy serwisu:

Laude wybrało dostawcę lokomotywy manewrowej

Jakub Madrjas 21.10.2021 6,5k

Laude wybrało dostawcę lokomotywy manewrowej
Fot. Patryk Farana
Spółka Laude rozstrzygnęła zapytanie ofertowe na dostawę zmodernizowanej lokomotywy manewrowej. Wygrał Cargounit.
Przedmiotem ogłoszonego w lipcu postępowania był zakup i dostawa jednej zmodernizowanej lokomotywy manewrowej dla przewoźnika Laude Smart Intermodal. W specyfikacji zapisano, że chodzi o zmodernizowany spalinowóz na bazie lokomotywy typu SM42 (lub podobnej), z normą spalin min Stage III A. W wymaganiach wymieniono m. in. hamulec pneumatyczny, centralkę przeciwpożarową, układ przeciwpoślizgowy, sterowanie radiowe i radio GSMR. Prędkość maksymalna eksploatacyjna ma wynosić co najmniej 90 km/h.

W przetargu wystartowały trzy podmioty, ale propozycja Newagu uległa odrzuceniu z powodu niespełniania wymogów formalnych. Pozostałe dwie złożyły Cargounit i Tabor Dębica, ale ta pierwsza była wyraźnie tańsza; opiewała ona na 4,37 mln złotych. Korzystniejszy był też termin dostawy – 4 miesiące od dnia zawarcia umowy. W związku z tym, Cargounit został wybrany zwycięzcą przetargu.

Laude chce otrzymać unijne dofinansowanie na zakup lokomotywy w ramach projektu rozwoju połączeń intermodalnych (działanie 3.2 w osi III POIiŚ). 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony