Partnerzy serwisu:

Laude unieważnia przetargi na wagony i ogłasza nowe, mniejsze

Jakub Madrjas 23.05.2018 5,7k

Laude unieważnia przetargi na wagony i ogłasza nowe, mniejsze
Fot. Laude
Spółka Laude Smart Intermodal unieważniła przetargi na dostawę łącznie 480 nowych platform kolejowych, w tym dwieście dostosowanych do szerokiego toru. Od razu ogłosiła nowe postępowania. Jak się okazuje, spółka zamówi aż o 200 wagonów mniej.
Przedmiotem pierwszego zamówienia jest dostawa 280 sztuk fabrycznie nowych czteroosiowych wagonów specjalistycznych do przewozu kontenerów typu Sgmmns. 

Zamawiający wymaga wyposażenia wagonów  w kompozytowe klocki hamulcowe, system hamulcowy S, zawór rozrządczy, i samoczynny nastawiacz skoku tłoka, wózki typu Y25Ls-K i urządzenie ciągłowe o wytrzymałości 1000 kN. Chce także dwuletniej gwarancji.

Wagony mają być dostosowane do szerokości toru 1435 mm i maks. obciążenia osi 22,5 t. Długość wagonu to maksymalnie 13650 mm, a maks. wysokość ładowna podłogi: 1095 mm, Co piąty wagon musi być wyposażonych w hamulec ręczny obsługiwany z poziomu toru.

Szacunkowa wartość zamówienia to 18,2 mln euro netto. 

Przedmiotem drugiego zamówienia jest dostawa 200 sztuk wagonów nowych platform szerokotorowych do przewozu kontenerów po magistrali kolejowej o prześwicie 1 520 mm. Chodzi o czteroosiowe wagony modelu 13 do przewozu kontenerów lub nadwozi wymiennych dwudziesto- lub czterdziestostopowych. Długość maks. wagonu to 14 620 mm, a szerokość – do 3 200 mm,

To zamówienie ma szacunkową wartość 8,8 mln euro netto. Jak czytamy w ogłoszeniu, "dostarczone wagony mają przyczynić się do rozwoju transportu intermodalnego, w tym uruchomienia nowych tras".

Aktualizacja 22 maja: Będzie mniej wagonów

Spółka Laude, korzystając z tego, że zastrzegła sobie prawo do unieważnienia postępowań bez podania przyczyny, odwołała oba zamówienia niedługo po ogłoszeniu. Zaraz jednak rozpisała nowe postępowania. W pierwszym, na platformy normalnotorowe, ograniczono wielkość zamówienia do 80 wagonów normalnotorowych, w związku z czym szacunkowa wartość spadła do 5,2 mln euro netto.

Drugie zamówienie jest analogiczne do poprzedniego – 200 platform szerokotorowych za maksymalnie 8,8 mln euro netto. Określono termin realizacji zadania – wynosi on pół roku. Otwarcie ofert w obu nowych postępowaniach zaplanowano na 21 czerwca.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony