Partnerzy serwisu:

Lato z Parowozami zaprasza w Dniu Dziecka

inf. pras. 24.05.2016 142

Lato z Parowozami zaprasza w Dniu Dziecka
Fot. PKP Cargo
W środę 1 czerwca, w Dniu Dziecka rusza „Lato z Parowozami”, cykl organizowanych przez PKP Cargo imprez promujących, zwłaszcza wśród najmłodszych, historię i tradycje kolejnictwa. Tego dnia w Parowozowni w Wolsztynie i w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce przygotowano bardzo ciekawy program edukacyjny oraz wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin.
Jak informuje PKP Cargo, w Wolsztynie będzie można zwiedzić z przewodnikiem zabytkową parowozownię, w której zgromadzono wiele ciekawych, unikatowych eksponatów, wejść do kabiny parowozu, zobaczyć jak on działa, jak przygotowuje się do drogi, pobiera węgiel i wodę niezbędną do wytworzenia pary. Zainteresowani będą mogli także wejść do kabiny lokomotywy spalinowej oraz do nowoczesnego autobusu szynowego, aby przekonać się, jak bardzo zmienia się kolej. Będzie też okazja do przejażdżki w zabytkowym składzie pociągu z parowozem na trasie w okolicy Wolsztyna.

Natomiast w Skansenie w Chabówce wśród licznych eksponatów będzie można zobaczyć m.in. najstarszy zachowany w Polsce parowóz z 1878 roku, zasilane parą pługi odśnieżne pracujące na górskich szlakach kolejowych, wagony do przewozu gęsi, piwa oraz wiele innych ciekawych zabytków na stalowych kołach. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z przejażdżki pociągiem retro ze Skansenu do Rabki.

Ponadto w czasie obu imprez będą organizowane liczne zabawy i konkursy, a na dzieci czekały słodkie niespodzianki. Wstęp do Skansenu w Chabówce będzie tego dnia bezpłatny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony