Partnerzy serwisu:

Kończą się prace przy kolejowej obwodnicy Bydgoszczy

inf. pras. PKP PLK, oprac. ms. 20.06.2020 25

arrow
arrow
Kończą się prace przy kolejowej obwodnicy Bydgoszczy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Kończą się prace przy kolejowej obwodnicy Bydgoszczy
Kończą się prace przy kolejowej obwodnicy Bydgoszczy
Kończą się prace przy kolejowej obwodnicy Bydgoszczy
Na stacjach Bydgoszcz Emilianowo oraz Bydgoszcz Leśna są już nowe tory i rozjazdy. Zakończyły się warte 14 milionów złotych zasadnicze prace finansowane ze środków własnych i budżetowych.
PLK zakończyły remont stacji Bydgoszcz Emilianowo. Wymieniony został tor. 7 nowych rozjazdów umożliwi sprawny przejazd składów z toru na tor. Zamontowano nowe urządzenia systemu sterowania ruchem kolejowym, które zapewnią bezpieczną obsługę pociągów towarowych. Wcześniej, w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 201 na odcinku Nowa Wieś Wielka – Maksymilianowo – etap III”, PLK wzmocniły podtorze na szlaku Bydgoszcz Emilianowo – Bydgoszcz Wschód oraz wymieniły 3 rozjazdy na stacji Bydgoszcz Leśna.

Wykonawca wykona jeszcze prace okołotorowe. Realizacja zadania potrwa do końca października br. Wartość prac to 14,2 mln zł netto ze środków budżetowych i własnych PLK.

Prace na obwodnicy to trzeci i ostatni etap prac w ramach projektu „Udrożnienie podstawowych ciągów wywozowych z Górnego Śląska” na tzw. towarowej obwodnicy Bydgoszczy. W latach 2016-2018, za ponad 115 mln zł ze środków budżetowych, PLK wymieniły około 60 km torów i około 25 km sieci trakcyjnej. Sprawny przejazd z jednego toru na drugi jest możliwy dzięki 16 nowym rozjazdom. Prace objęły także 6 wiaduktów kolejowych i 1 most. Nowa nawierzchnia jest na 12 przejazdach kolejowo-drogowych.

Dzięki inwestycji pociągi towarowe, już na całym zmodernizowanym odcinku, pojadą z prędkością do 100 km/h. Przewóz towarów będzie nie tylko szybszy i sprawniejszy, ale i bezpieczniejszy. W efekcie inwestycji możliwy będzie przejazd cięższymi składami z naciskiem 221 kN/oś. Skróci się także czas przewozu ładunków i zwiększy konkurencyjność przewozów towarowych względem innych środków transportu.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony