Partnerzy serwisu:

Ładowarki USB w 26 pociągach SKM Trójmiasto. Przewoźnik dostał je gratis

inf. prasowa, oprac. ms. 15.11.2018 3,1k

Ładowarki USB w 26 pociągach SKM Trójmiasto. Przewoźnik dostał je gratis
Fot. PKP SKM Trójmiasto
W zmodernizowanych 26 pociągach trójmiejskiej SKM pojawią się 104 ładowarki USB do ładowania urządzeń elektronicznych. PKP SKM Trójmiasto nie zapłaci za nie ani złotówki.
W tej chwili ładowarki są już w 13 pociągach, kolejne składy zostaną wyposażone w to udogodnienie najpóźniej wiosną 2019 roku. Ładowarki, na swoje 20. urodziny, ufundował najpopularniejszy trójmiejski portal informacyjny trojmiasto.pl.

– W środkowym wagonie na poręczach zamontowane są 4 2-gniazdowe ładowarki o natężeniu prądu 2,5 ampera. Dzięki nieco wyższemu niż w domowych ładowarkach (1-2 A) ładowanie telefonu trwa krócej. Wagony, w których są ładowarki są oznakowane – przy drzwiach wejściowych i na ścianie na wysokości poręczy, na których są zamontowane urządzenia – powiedział Tomasz Złotoś, rzecznik PKP SKM Trójmiasto.

Przygotowanie i montaż ładowarki to kilkanaście godzin pracy czterech ludzi. Pociągi nie były specjalnie wycofywane z ruchu. Prace odbywały się podczas okresowych przeglądów (P3.2 i P4)

Koszt ładowarek, kabli i przyłączy to 42 tys netto. Pokrył je portal, przewoźnik wziął na siebie montaż urządzeń. – Mamy nadzieję, że to praktyczne rozwiązanie będzie służyło pasażerom i naszym czytelnikom – mówi Michał Kaczorowski, prezes i redaktor naczelny Trojmiasto.pl.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony