Partnerzy serwisu:

Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej do 2022 roku

wadowice online 25.10.2016 1,3k

Łącznica w Kalwarii Zebrzydowskiej do 2022 roku
Przebudowa wiaduktu nad linią PKP w Kalwarii ZebrzydowskiejFot. MP Mosty
Wiemy już, do kiedy powstanie łącznica kolejowa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na to pytanie kolej odpowiedziała Filipowi Kaczyńskiemu, radnemu województwa małopolskiego z Wadowic. Wybudowanie takiego toru ułatwiłoby uruchomienie do Wadowic pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Obecnie prowadzone jest postępowanie przetargowe dla opracowania dokumentacji przedprojektowej na rewitalizację linii kolejowej nr 117. Został on ogłoszony 16 sierpnia a planowany termin podpisania umowy z wybranym w ramach tego postępowania wykonawcą to 31 grudnia tego roku. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

O to, kiedy taka łącznica mogła by powstać, zapytał niedawno marszałka województwa Jacka Krupę, Filip Kaczyński, radny województwa małopolskiego z Wadowic. Jak w odpowiedzi na tą interpelacje podkreślił Piotr Majerczak, dyrektor regionu z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., budowa łącznicy pomiędzy liniami kolejowymi nr 97 i 117 przed stacją Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona według aktualnego harmonogramu ma zostać zrealizowana do 2022 roku.

Co ciekawe, to właśnie od powstania takiej łącznicy władze województwa uzależniają uruchomienie pociągów Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków – Wadowice, bo i o to zapytał marszałka Krupę Kaczyński. 

Tekst pochodzi z portalu Wadowice Online.

Więcej informacji na temat planowanej łącznicy można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony