Partnerzy serwisu:

KZN rozszerza system zarządzania jakością

inf. pras. 14.05.2018 753

KZN rozszerza system zarządzania jakością
Fot. KZN Bieżanów
Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe „Bieżanów”, lider Grupy KZN Bieżanów zostały scertyfikowane za zgodność z normami ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015. W ten sposób, skontrolowany, odnowiony i rozszerzony został cały System Zarządzania Biznesem spółki.
Certyfikat ISO 9001:2015 stanowi rewizję i rozszerzenie dotychczas posiadanej i spełnianej przez spółkę normy ISO 9001:2008 w zakresie projektowania i produkcji nawierzchni szynowych, konstrukcji stalowych związanych z infrastrukturą szynową oraz specjalistycznych wagonów z uchylną platformą transportową. Natomiast certyfikat potwierdzający zgodność procesów biznesowych z ISO 14001:2015 i dotyczący zarządzania środowiskowego, spółka KZN „Bieżanów” uzyskała po raz pierwszy. – Pokazuje on, iż jako odpowiedzialna firma kładziemy nacisk nie tylko na optymalizację i unowocześnienie produkcji, ale również na stałe obniżanie uciążliwości procesów wytwórczych dla otoczenia – mówi Rafał Leszczyński, prezes krakowskiej spółki i grupy kapitałowej. – Zgodnie z oceną jednostki certyfikującej, zarządzanie procesami biznesowymi w KZN „Bieżanów” spełnia międzynarodowe normy i standardy obowiązujące w organizacjach produkcyjnych – dodaje.

Prócz ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015 polityka zarządzania jakością KZN-u opiera się także na zasadach wynikających z normy IRIS (International Railway Industry Standard), potwierdzającej najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa w kolejnictwie. – Już niedługo przystąpimy także do odnowienia, posiadanego przez nas certyfikatu IRIS 02:2009; który niedawno został zrewidowany i zaczął funkcjonować pod nazwą ISO/TS 22163:2017 – akcentuje Leszczyński. – To pokazuje, że wysokie wymagania w zakresie jakości idą w parze z technologicznym rozwojem firmy. I tak pojmowaną politykę jakości chcemy rozwijać w całym holdingu w ramach wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami oraz systemu audytów - kończy prezes zarządu Grupy KZN Bieżanów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
KZN Bieżanów
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony