Partnerzy serwisu:

Kwarantanna prezydenta Raciborza po kolejowej konferencji z udziałem Michała Wosia

Michał Szymajda 17.03.2020 73

Kwarantanna prezydenta Raciborza po kolejowej konferencji z udziałem Michała Wosia
Zdjęcie ilustracyjnefot. MOs810 , lic. CC BY-SA 4.0
Raciborzanin i minister środowiska Michał Woś jest zarażony koronawirusem. Kilka dni temu wsparł swoją osobą konferencję dotyczącą możliwości powrotu pociągów pasażerskich na linię 177 i 294 odbywającą się właśnie w Raciborzu.
Konferencja odbywała się 9 marca w Raciborzu. To właśnie jest przyczyna, dla której prezydent Raciborza i jego zastępcy obecnie przebywają na domowej kwarantannie i zostali przebadani na okoliczności obecności w ich organizmach koronawirusa.

Jak podaje TVN24, w konferencji dotyczącej możliwości reaktywacji pociągów z Raciborza do Głubczyc i z Głubczyc do Racławic Śląskich uczestniczył także wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski (przebadany z wynikiem negatywnym) oraz prezes PKP PLK SA Ireneusz Merchel. Na spotkaniu byli także włodarze gmin i powiatów województw śląskiego i opolskiego. Nie jest pewne, czy minister środowiska zaraził się koronawirusem przed konferencją, czy po niej.

– Nieobecność prezydentów w urzędzie nie przerywa ciągłości ich pracy. Naczelnicy konsultują najważniejsze sprawy z prezydentami telefonicznie lub przez pocztę e-mail – poinformował urząd miasta w Raciborza.

Michał Woś, wraz z Januszem Kowalskim, aktywnie wspierają pomysł reaktywacji pociągów na Opolszczyźnie i w województwie śląskim. O inicjatywie powrotu pociągów na linie 177 i 294 obszernie piszemy tutaj.
PARTNER DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport