Partnerzy serwisu:

Kutno – Toruń: Ile pociągów w przyszłym rozkładzie jazdy?

Kasper Fiszer 08.10.2020 30

Kutno – Toruń: Ile pociągów w przyszłym rozkładzie jazdy?
Pociąg Łódź – Kutno – TOruń w Łodzifot. Kasper Fiszer
Podróżujący pomiędzy województwami łódzkim i kujawsko-pomorskim będą musieli liczyć się z pewnymi ograniczeniami oferty w stosunku do tej zaplanowanej na 2020 r. przed początkiem pandemii koronawirusa. Samorząd województwa łódzkiego, który jest organizatorem jedynie części kursów regionalnych, zapewnia, że kontraktowane przezeń połączenia odbywać się będą bez zmian. Nadal nie będzie przy tym bezpośrednich kursów z Torunia do Łodzi.
Ile pociągów Regio spółki Polregio połączy Kutno z Włocławkiem i Toruniem w przyszłym roku? Wchodzący w życie 13 grudnia, a obowiązujący co do założeń przez kolejny rok rozkład jazdy może przynieść podróżującym pomiędzy regionami łódzkim i kujawsko-pomorskim pewne niedogodności. Jak zwrócili bowiem uwagę nasi Czytelnicy, przygotowywana oferta będzie odbiegać od tej zaplanowanej pierwotnie na rok 2020.

Łódzkie zleca obsługę tylko jednej pary kursów

Obecnie liczba kursów międzywojewódzkich jest mniejsza, co wynika częściowo z prowadzenia robót infrastrukturalnych, ale jeszcze na początku marca tego roku granicę województw przekraczało sześć par kursów dziennie. Według informacji opublikowanych na łamach Portalu Pasażera prowadzonego przez PKP Polskie Linie Kolejowe w przyszłym roku ma być ich pięć. Zarządca infrastruktury zastrzega przy tym, że dane zawarte w projekcie rozkładu moga jeszcze ulec zmianie.

O kształt przyszłorocznego rozkładu jazdy zapytaliśmy więc organizatora przewozów w województwie łódzkim, samorząd szczebla regionalnego. Odpowiedź władz jest dość zaskakująca. – Na rozkład jazdy 2020/2021 na linii (Łódź) – Kutno – Toruń województwo łódzkie zleciło Łódzkiemu Zakładowi spółki Polregio złożenie zamówienia na przydzielenie trasy dla jednej pary pociągów relacji Kutno – Toruń Główny – Kutno – czytamy w krótkim komunikacie przygotowanym przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. W informacji dla naszej redakcji zastrzeżono, że pociąg rozpocznie i zakończy bieg w Kutnie zamiast w Łodzi z uwagi na toczące się roboty infrastrukturalne prowadzone na linii nr 16.

Bez uzgodnienia szczegółów oferty


– Organizatorem pozostałych pociągów Toruń – Kutno/Włocławek – Toruń jest województwo kujawsko-pomorskie – wskazuje UMWŁ. Samorząd nie przywołuje przy tym żadnego porozumienia, które mówiłoby o wielkości pracy przewozowej kontraktowanej przez władze poszczególnych regionów. Nie poinformował nas także o żadnych uzgodnieniach w tym zakresie, które miałyby zapewnić mieszkańcom województwa łódzkiego stabilność oferty.

Przypomnijmy, że podróżujący na tej trasie borykają się obecnie z problemem odwołania pierwszego porannego kursu w stronę Kutna. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego argumentuje swoją decyzję o wycofaniu połączenia z rozkładu jazdy niską frekwencją. Zapowiada jednak także, że o tej porze dnia znów będzie można dojechać do ważnego węzła w województwie łódzkim od grudnia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony