Partnerzy serwisu:

KUKE wspiera dostawy spalinowych zespołów trakcyjnych Pesy dla Białorusinów

KUKE 11.05.2016 260

KUKE wspiera dostawy spalinowych zespołów trakcyjnych Pesy dla Białorusinów
Szt 730M dla Kolei BiałoruskichFot. Neu-Zwei, wikipedia, licencja CC
Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych przyczynia się do realizacji kontraktu w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa. Pesa Bydgoszcz podpisała kontrakt z białoruskimi kolejami o wartości ponad 90 mln zł. Ubezpiecza je właśnie KUKE.
Ochrona ubezpieczeniowa obejmie kontrakt eksportowy, który Pesa realizuje z Białoruskimi Kolejami na dostawę trójczłonowych spalinowych jednostek trakcyjnych, wraz z obsługą posprzedażową i szkoleniami technicznymi.

Wartość kontraktu to ponad 90 mln zł. KUKE zabezpieczyła spłatę 5-letniego kredytu dla nabywcy udzielanego przez Raiffeisen Bank Polska SA na rzecz kontrahenta białoruskiego, który przeznaczony jest na finansowanie kontraktu eksportowego realizowanego przez polską spółkę z Bydgoszczy. W podobnej strukturze, również dla Białoruskich Kolei, w 2013 roku sfinansowany został z ubezpieczeniem KUKE kontrakt Pesy o wartości 55,2 mln zł.

– Serdecznie gratulujemy firmie Pesa realizacji kolejnego kontraktu na Białorusi. Bydgoskiego producenta tramwajów i pociągów wspieramy w jego działaniach eksportowych od 1999 roku, kiedy to KUKE ubezpieczyła kontrakt ówczesnego ZNTK Bydgoszcz na Ukrainie. Cieszy nas, że i tym razem mogliśmy zaoferować nasze wsparcie i deklarujemy chęć dalszej efektywnej współpracy – mówi Marek Czerski, prezes KUKE. Jest to jedno z działań intensyfikujących plan wsparcia polskich eksporterów, który przyczynia się do realizacji kontraktu w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa.

Więcej o spalinowych zespołach trakcyjnych serii 730M piszemy TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony