Partnerzy serwisu:

Kujawy kupują kolejne EZT. Maksymalnie 7 jednostek

Jakub Rösler 13.03.2023 3,3k

Kujawy kupują kolejne EZT. Maksymalnie 7 jednostek
fot. Jakub Rösler
Województwo kujawsko-pomorskie właśnie ogłosiło postępowanie przetargowe na zakup maksymalnie siedmiu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zamówienie podstawowe obejmuje dostawę jednego pociągu, natomiast 6 pozostałych może zostać dostarczonych w ramach prawa opcji.
Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego właśnie ogłosił przetarg na zakup nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług serwisowych przez 96 miesięcy. Postępowanie opiewa na maksymalnie 7 jednostek, lecz aż 6 z nich zamawiający może zakupić w ramach prawa opcji, które podzielono na dwie części, w zależności od środków zewnętrznych, z jakich samorząd chce skorzystać przy zakupie.

Prawo opcji dotyczące zakupu drugiej jednostki ma zostać uruchomione, o ile koszt zakupu dwóch pociągów nie przekroczy kwoty, jaką województwo otrzymało w ramach Polskiego Ładu. O tym, że samorząd będzie chciał pozyskać nowe pociągi dzięki rządowej dotacji pisaliśmy tutaj. Uruchomienie tej części prawa opcji ma nastąpić maksymalnie w dniu podpisania umowy na zakup pierwszego pojazdu.

Drugą częścią opcji jest dostawa maksymalnie 5 kolejnych EZT, które zamawiający chciałby pozyskać dzięki środkom unijnym w ramach nowego programu regionalnego. Tę część opcji będzie można uruchomić maksymalnie do 29 grudnia bieżącego roku.

Jak na razie nie znamy dokładnej specyfikacji zamawianych pociągów.

O wyborze najlepszej oferty mają zdecydować cena - 60% oraz termin dostawy - 40%.

Kujawsko-pomorskie całkiem niedawno zakupiło już nowe jednostki, które weszły do służby w grudniu ubiegłego roku. O tym, jak jeździ się nowymi pociągami województwa pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony