Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: Znamy oferty w przetargu, Polregio i Arriva nie będą konkurować

Jakub Madrjas 27.06.2022 8,3k

Kujawsko-pomorskie: Znamy oferty w przetargu, Polregio i Arriva nie będą konkurować
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Poznaliśmy oferty w długo oczekiwanym przetargu na przewozy kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim. Złożyły je Polregio oraz Arriva – każda z nich na inny pakiet połączeń.
O problemach z wyborem przewoźników kolejowych na kolejne lata w województwie kujawsko-pomorskim pisaliśmy wielokrotnie. W końcu długo oczekiwane postępowanie zostało ogłoszone na początku maja. Województwo chce wybrać przewoźników na okres od 11 grudnia 2022 roku do 14 grudnia 2030 roku. O szczegółach piszemy tutaj.

Otwarcie ofert w opóźnionym przetargu wielokrotnie przekładano, a samorząd odpowiedział w jego toku na przeszło 170 pytań potencjalnych wykonawców. W końcu dziś (27 czerwca) udało się otworzyć oferty. Złożyli je tylko obecni już dziś w regionie przewoźnicy: Polregio oraz Arriva. 

Co bardzo istotne, przewoźnicy nie będą konkurować w ramach tego postępowania. Polregio złożyło ofertę na zadania nr 1 i 2, a Arriva – na zadania nr 3 i 4. Zaproponowane przez Polregio Stawki kosztów za pociągokilometr to 39,29 zł w zadaniu 1 oraz 40,81 zł w zadaniu 2; przewoźnik zadeklarował 9 zł przychodu na pociągokilometr w obu zadaniach. W części, na którą ofertę złożyła Arriva przewoźnik ten chce stawki 39,72 zł w zadaniu 3 i 33,68 zł w zadaniu 4. Przychody na pockm ocenia odpowiednio na 10 zł i 7,10 zł.

Warto zauważyć, że podczas układania nowego rozkładu jazdy PKP PLK nie otrzymała od województwa żadnego wniosku o przydzielenie trasy – urząd jako organizator przewozów stoi na dość karkołomnym stanowisku, że to przewoźnicy będą sami ustalać rozkład. Urząd Transportu Kolejowego zwraca uwagę, że składanie wniosków dopiero teraz może skutkować przydzieleniem mniej satysfakcjonujących godzin kursowania pociągów zamawianych po terminie, w ramach indywidualnego rozkładu jazdy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony