Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: Przetarg wyszedł z urzędu, ma cztery pakiety

Jakub Madrjas 29.04.2022 3,5k

Kujawsko-pomorskie: Przetarg wyszedł z urzędu, ma cztery pakiety
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Śledzimy losy wieloletniego przetargu na przewozy kolejowe w województwie kujawsko-pomorskim. Jak podaje urząd, dokumenty zostały już skierowane do dziennika urzędowego UE, i zostaną opublikowane w ciągu pięciu dni. 
Przypomnijmy, że marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki, podczas ostatniej sesji sejmiku zapowiedział, iż przetarg na przewozy kolejowe w województwie zostanie opublikowany w najbliższy piątek, 29 kwietnia. - Zgodnie z poniedziałkową zapowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego ogłoszenie o przetargu na wieloletnią (do 2030 roku) obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych przekazaliśmy dziś (29 kwietnia) do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej – poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. 

– Urząd Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich publikuje ogłoszenia o zamówieniach publicznych 5 dni po przesłaniu, co oznacza, że nasze pojawi się w serwisie europejskich zamówień publicznych w przyszłym tygodniu. Wówczas umieścimy go także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły zamówienia. Tym razem zostało ono podzielone nie na dziesięć, a na cztery pakiety. Urząd dodaje, że każdy pakiet "został opisany za pomocą numerów linii kolejowych i zakresów odcinków komunikacyjnych". – Celem przyjętego podziału jest maksymalne zabezpieczenie interesów podróżnych – jako samorząd województwa chcemy zagwarantować siatkę połączeń odpowiadającą potrzebom społecznym – podkreśla urząd marszałkowski, dodając, że uwzględniono ustalenia z przeprowadzonego w marcu badania ankietowego preferencji podróżnych w komunikacji kolejowej, w którym uczestniczyło 4,5 tysiąca osób.

Na razie nie wiemy, jak dużą pracę eksploatacyjną zamówi ostatecznie województwo na swoim terenie. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony