Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorski Elf rozpoczął obsługę Trójmiasta

Michał Szymajda 04.08.2016 568

Kujawsko-pomorski Elf rozpoczął obsługę Trójmiasta
Od 1 sierpnia Elf obsługuje relację Bydgoszcz - GdyniaFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Najnowszy, zakupiony przez województwo kujawsko-pomorskie czteroczłonowy ezt Elf od 1 sierpnia obsługuje relację Gdynia – Bydgoszcz. To znacząca poprawa oferty na tej trasie.
– Potwierdzam, że od 1 sierpnia jeden z Elfów należących do województwa kujawsko-pomorskiego obsługuje połączenie Bydgoszcz – Trójmiasto w ramach siatki połączeń Przewozów Regionalnych. Dokonaliśmy zmian w planie kursowania tego pojazdu z myślą o mieszkańcach regionu, którzy wybierając się nad morze, cenią nie tylko cenę biletu (tę mamy niższą niż inni przewoźnicy kolejowi), ale także komfort – poinformował Michał Stilger z biura prasowego przewoźnika.

Elfem nad morze na wakacje

Elf z Pesy będzie obsługiwał trasę Bydgoszcz – Gdynia do końca obecnego rozkładu jazdy. Wykorzystano fakt, że pojazd ten, w przeciwieństwie do innych zakupionych w ramach BiT City Elfów, nie musi kursować w określonych relacjach wynikających z założeń projektów unijnych. Więcej na temat zakupu pociągu mogącego rozpędzać się do 160 km/h piszemy tutaj.

– Chcieliśmy, aby Elf rozpoczął kursowanie do Gdyni znacznie wcześniej, na początku sezonu urlopowego, ale ze względów technicznych nie było to możliwe. Oddział PR w Bydgoszczy rozważa utrzymanie tego połączenia także w czasie trwania przyszłorocznych wakacji – dodaje Stilger.

Powiew nowości w Pomorskiem


Regio Łuczniczka wyjeżdża z Bydgoszczy Głównej o 7:14 i do Gdyni dojeżdża o 10:02. Z powrotem wyjeżdża o 10:32, by do Bydgoszczy dotrzeć o 13:13. Poza tym Elf będzie też obsługiwał relację Bydgoszcz – Laskowice Pomorskie.

Obecność nowego Elfa jest w Trójmieście o tyle istotna, że jest to jedyny elektryczny pojazd regionalny (nie licząc dwóch Impulsów należących do PKP SKM Trójmiasto), który pojawia się w tych okolicach. Urząd Marszałkowski zakup nowych ezt ma dopiero w planach (więcej na ten temat tutaj), bowiem przez lata inwestował w spalinowe pojazdy i modernizacje ezt serii EN57.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony