Partnerzy serwisu:

Kto zmodernizuje lokomotywy PKP Intercity?

Jakub Madrjas 14.03.2016 1k

Kto zmodernizuje lokomotywy PKP Intercity?
Fot. Bartosz Dziubecki, SM42.pl
Trzy oferty wpłynęły w przetargu na modernizację lokomotyw PKP Intercity. Złożyły je Pesa, Newag oraz Olkol z Oleśnicy.
PKP Intercity ogłosiło w styczniu przetarg na wykonanie napraw okresowych na 5. poziomie utrzymania wraz z modernizacją siedmiu lokomotyw EU/EP07.  

Lokomotywy objęte przetargiem miały być pierwotnie dostosowane do standardu, które prezentują lokomotywy EP08, czyli jeździć z prędkością 140 km/h. W tym celu konieczna miała być zmiana przekładni głównej elektrowozu. Jednak PKP Intercity w ostatnich tygodniach zmieniło zapisy specyfikacji przetargowej i wygląda na to, że lokomotywy przejdą bardziej standardową naprawę poziomu P5, niż modernizację. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Nowy–stary zakład z Oleśnicy z najlepszą ofertą

Dziś zostały otwarte oferty złożone w przetargu. Złożyły je Pesa, Newag oraz Olkol z Oleśnicy. Najkorzystniejsza cenowo w obu częściach zamówienia była oferta Olkolu. Opiewa na 6 970 141,86 zł w zakresie części pierwszej zamówienia i 5 226 606,40 zł w drugiej części zamówienia (wszystkie kwoty brutto, z prawem opcji). Olkol zaproponował też najdłuższy okres gwarancji – aż 60 miesięcy.

Firma z Oleśnicy to teoretycznie nowa marka na rynku kolejowym. Jednak w rzeczywistości jej siedziba i zarząd jest taka sama, jak dobrze znanego ZNTK Oleśnica. Według informacji „RK”, w dotychczasowych przetargach Olkol korzystał z wiedzy i zasobów oleśnickiego ZNTK-u.

Trwa badanie ofert

Oferta Olkolu mieści się w kosztorysie, który opiewał na 10,8 mln zł w I części i 8,1 mln zł w II części zamówienia. Pesa zaproponowała odpowiednio ceny 9,2 mln zł i 6,9 mln zł oraz 36 miesięcy gwarancji, a Newag 8,3 mln zł, 6,2 mln zł i 30 miesięcy gwarancji.

– Obecnie trwa proces badania i oceny ofert zatem nie możemy jeszcze na tym etapie mówić, która z ofert zostanie uznana na ofertę najkorzystniejszą. – Powiedziała „Rynkowi Kolejowemu” Marta Ziemska z PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony