Partnerzy serwisu:

KŚ starają się o nowy przystanek w Chorzowie

inf. prasowa 23.07.2017 2,8k

KŚ starają się o nowy przystanek w Chorzowie
Fot. Łukasz Bordo
20 lipca odbyło się już drugie spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Śląskiego, władz miasta Chorzowa, Kolei Śląskich i PKP PLK w kwestii nowej lokalizacji przystanku kolejowego w Chorzowie. Nowa inwestycja miałaby przede wszystkim ułatwić dostęp do transportu kolejowego studentom z chorzowskiego kampusu UŚ.
Nowy przystanek miałby powstać pomiędzy stacjami Chorzów Miasto a Chorzów Batory. Dzięki temu studenci z kampusu Uniwersytetu Śląskiego mieliby przystanek kolejowy w bezpośrednim sąsiedztwie. Ze „studenckiego przystanku” zapewne chętnie korzystaliby też pacjenci znajdującego się niedaleko chorzowskiego szpitala.

Na obecnym etapie rozmów dalszym krokiem w staraniach o nowy przystanek będzie złożenie zapytania w tej sprawie do Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Tarnowskich Górach. To właśnie ta jednostka będzie brać udział w rewitalizacji linii 131 z Tarnowskich Gór do Chorzowa Batorego, w ramach której mogłaby powstać nowa stacja.

Cieszy przede wszystkim fakt, że studenci chcą korzystać z naszych usług i sami wychodzą z inicjatywą w tym zakresie. Pomysł utworzenia nowego przystanku wyszedł bowiem bezpośrednio od Uniwersytetu Śląskiego. Cieszy również zaangażowanie i przychylność miasta.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony