Partnerzy serwisu:

KŚ: Rekordowe połączenia sylwestrowe

inf. prasowa 03.01.2018 2,5k

KŚ: Rekordowe połączenia sylwestrowe
Fot. KŚ
Około 2150 osób skorzystało z naszych dodatkowych połączeń sylwestrowych. W każdym z pociągów odjeżdżających z Katowic po północy 1 stycznia wszystkie miejsca siedzące były zajęte - informuje przewoźnik.
- Najwięcej pasażerów odnotowaliśmy w pociągu, który odjeżdżał z Katowic w kierunku Zawiercia – na pokładzie było ponad 700 podróżnych. Niewiele mniej, bo kolejno prawie 650 i ponad 550 osób skorzystało z pociągów odjeżdżających ze stolicy naszego województwa do Tychów i Gliwic. Warto odnotować, że po raz pierwszy w noc sylwestrową uruchomiliśmy połączenie z Katowic do Rybnika. W tym kierunku podróżnych również nie zabrakło, choć było ich znacznie mniej – odnotowaliśmy ok. 200 osób - informują KŚ. 

Osiem dodatkowych połączeń sylwestrowych umożliwiło bezpieczne powroty do domów po nocnych szaleństwach mieszkańcom 19 miejscowości, zatrzymując się na ponad 40 stacjach. Kursy były obsługiwane nowoczesnymi pojazdami – długim Impulsem (35WE), dwoma Flirtami (EN75), dwoma krótkimi Elfami (EN76) oraz krótkim Impulsem (36WEa). - Uruchomienie pociągów specjalnych z myślą o uczestnikach sylwestrowych zabaw było już trzecią tego typu inicjatywą w naszej historii. Szacujemy, że w ciągu tych trzech lat z sylwestrowych zabaw odwieźliśmy specjalnymi pociągami łącznie ponad 5700 osób. Dziękujemy wszystkim pasażerom, którzy część tej wyjątkowej nocy zdecydowali się spędzić z nami - pisze przewoźnik.

Dzięki zaplanowanym w rozkładzie jazdy połączeniom KŚ umożliwiły również wybranie się pociągiem na Sylwestra do Zakopanego. Kurs wyjeżdżający z Katowic do stolicy polskich Tatr 30 grudnia również cieszył się dużym zainteresowaniem – taką formę podróżowanie wybrało ponad 300 osób. Nie zabrakło przy tym osób, które wybierały się do Rabki Zdroju, Poronina czy Białego Dunajca - podsumowują KŚ. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony