Partnerzy serwisu:

Krzysztof Zgorzelski prezesem Przewozów Regionalnych

Martyn Janduła 03.04.2017 2,3k

Krzysztof Zgorzelski prezesem Przewozów Regionalnych
Fot. PR
Rada Nadzorcza Przewozów Regionalnych powołała 3 kwietnia Krzysztofa Zgorzelskiego na stanowisko prezesa. Do tej pory piastował stanowisko pełniącego obowiązki.
Już oficjalnie wiadomo, kto objął stanowisko prezesa Przewozów Regionalnych. Do tej pory – od 15 marca – Krzysztof Zgorzelski pełnił obowiązki prezesa spółki. Natomiast 3 kwietnia Rada Nadzorcza wyznaczyła go na stanowisko prezesa Przewozów Regionalnych. Na tym miejscu zastąpił Krzysztofa Mamińskiego, który od 3 marca 2016 r. piastuje stanowisko prezesa zarządu PKP SA. Na tym miejscu z kolei zastąpił Mirosława Pawłowskiego.

Krzysztof Zgorzelski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość oraz Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończył podyplomowe studia MBA. Swoją karierę zawodową rozpoczynał od pracy inspektora w Polskim Banku Inwestycyjnym. Pełnił również funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju w Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Posiada duże doświadczenie na kierowniczych stanowiskach w branży transportowej. Był między innymi Dyrektorem Biura Finansowego PKP Cargo oraz Członkiem Zarządu i Dyrektorem ds. Ekonomiczno-Finansowych Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury. W latach 2012-2013 zajmował stanowisko Dyrektora Finansowego spółki Eurolot. Od 18 kwietnia 2016 r. obejmował stanowisko Członka Zarządu – Dyrektora Finansowego Przewozów Regionalnych.

Obecnie w składzie zarządu spółki, poza Krzysztofem Zgorzelskim, znajduje się jeszcze Artur Kowalczyk, który jest dyrektorem ds. techniczno-eksploatacyjnych. Brakuje teraz z kolei osoby na stanowisku dyrektora finansowego.

Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki PolRegio, to obecnie największy i jednocześnie najprężniej rozwijający się przewoźnik kolejowy w Polsce. W 2016 roku Spółka po raz pierwszy osiągnęła dodatki wynik finansowy, wypracowując zysk na poziomie ponad 50 mln zł. PolRegio stawia na rozwój zintegrowanego transportu. W tym roku Spółka rozpoczęła współpracę z siedmioma liczącymi się na rynku przewoźnikami autobusowymi działającymi w różnych częściach Polski. PolRegio skupia się na podniesieniu jakości świadczonych usług. Tylko w tym roku na torach pojawi się ponad 50 nowoczesnych pociągów. Planowane na najbliższe lata inwestycje doprowadzą do niemal całkowitej wymiany taboru.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony