Partnerzy serwisu:

Krzysztof Mamiński pokieruje Przewozami Regionalnymi

Michał Szymajda 18.03.2016 1,8k

Krzysztof Mamiński pokieruje Przewozami Regionalnymi
Krzysztof Mamiński pełni obowiązki prezesa Przewozów RegionalnychFot. Rynek Kolejowy
Po rezygnacji Tomasza Pasikowskiego Przewozy Regionalne mają już nowego kierującego firmą. Pełniącym obowiązki prezesa spółki został Krzysztof Mamiński.
18 marca br. Rada Nadzorcza spółki Przewozy Regionalne podjęła uchwałę o delegowaniu członka Rady pana Krzysztofa Mamińskiego na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu. Swoją funkcję obejmie 21 marca br. Jednocześnie RN podjęła uchwałę w sprawie wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego na stanowiska prezesa zarządu oraz dwóch członków zarządu spółki. Ze stanowiska członka zarządu – dyrektora ds. eksploatacyjno – technicznych został odwołany Dariusz Liszewski, który pełnił tę funkcję od 31 marca 2014 roku.

Krzysztof Mamiński jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Na kolei pracuje od 1980 roku, karierę zaczynał w Ośrodku Informatyki CDOKP w Warszawie. Od początku związany był z kolejowymi związkami zawodowymi. Od roku 1990 r. był członkiem Komisji Krajowej "Solidarności", pełnił też funkcję przewodniczącego Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność". Przez 4 lata, od 1998 do 2002 był członkiem zarządu PKP. Odpowiadał w nim za restrukturyzacje i przekształcenia, głównie pracownicze. Od 2012 do 2013 był pełnomocnikiem zarządu PKP SA ds. Dialogu Społecznego w Grupie PKP.

10 marca z funkcji prezesa Przewozów Regionalnych zrezygnował Tomasz Pasikowski, który kierował tą firmą przez ponad dwa lata. Jego największym sukcesem było doprowadzenie do zapoczątkowania procesu restrukturyzacji, poprzez kapitałowe wejście w spółkę Agencji Rozwoju Przemysłu. Teraz przed spółką zadania kontynuacji tego procesu. 
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony