Partnerzy serwisu:

SOK: 28 osób nielegalnie przekroczyło granicę przez teren kolejowy

inf. pras 06.04.2022 1,7k

SOK: 28 osób nielegalnie przekroczyło granicę przez teren kolejowy
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Zintensyfikowane działania prowadzone przez Straż Ochrony Kolei na obszarze kolejowym przy granicy z Białorusią, w ramach współpracy ze Strażą Graniczną, tylko w marcu doprowadziły do wykrycia 6 przypadków nielegalnego przekraczania granicy Polski z Białorusią. Podczas tych działań ujęto 28 nielegalnych imigrantów różnych narodowości – informują strażnicy.
SOK przypomina, że kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią wciąż trwa, a Straż Ochrony Kolei prowadzi działania "mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na kolejowym obszarze przygranicznym". SOK pochwalił się, że  "ujawnił 6 prób nielegalnego przekroczenia granicy, podczas których ujęto 28 osób nieposiadających dokumentów uprawniających do przebywania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

SOK zatrzymuje obywateli Syrii

Jak czytamy, pierwsze zdarzenie miało miejsce 4 marca br. na szlaku Siemianówka – Granica Państwa. Funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-interwencyjnej SOK, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki w Narewce zauważyli osoby idące torem szlakowym w kierunku przystanku kolejowego Cisówka. W wyniku podjętych działań ujęto ośmiu mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat, którzy nie posiadali dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie dalszych czynności ustalono, że byli to obywatele Syrii – podaje SOK.

Trzy dni później (7 marca br.) na tym samym szlaku kolejowym funkcjonariusze SOK ujawnili 4 osoby idące drogą leśną, przyległą do torów w kierunku przystanku osobowego Cisówka. Wśród ujętych mężczyzn w wieku od 24 do 40 lat był jeden obywatel Syrii oraz trzech obywateli Jemenu. Następnego dnia (8 marca), także na szlaku Siemianówka – Granica Państwa, ujęto 27-letniego obywatela Syrii, który nielegalnie przekroczył granicę Polski z Białorusią.

W okresie od 25 do 29 marca na szlaku Siemianówka – Granica Państwa miały miejsce 3 kolejne próby nielegalnego przedostania się na terytorium RP. 25 marca Funkcjonariusze SOK ujęli pięciu obywateli Nowej Gwinei, którzy szlakiem kolejowym próbowali przemieścić się w głąb kraju. 

Uchodźcy na bagnach

27 marca Straż Ochrony Kolei otrzymała informację od funkcjonariuszy Straży Granicznej, że na terenie bagiennym, przyległym do terenu kolejowego znajdują się osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze SOK, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i strażakami Państwowej Straży Pożarnej zlokalizowali osoby, które nie potrafiły samodzielnie wydostać się z terenu bagiennego. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i Straży Granicznej oraz strażaków i żołnierzy Wojska Polskiego udało się odnaleźć i wyprowadzić w bezpieczne miejsce 9 wycieńczonych osób, które przekroczyły nielegalnie granicę.

We wtorek 29 marca funkcjonariusze SOK ujęli w obszarze przygranicznym kolejnego nielegalnego imigranta, który poruszał się drogą leśną przyległą do szlaku kolejowego. Był to 20-letni Afgańczyk. Wszystkie ujęte w marcu br. przez SOK osoby, które nielegalnie przebywały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej – podsumowuje Straż Ochrony Kolei.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony