Partnerzy serwisu:

Kraków Główny: Dodatkowe perony dla pociągów do Warszawy

inf. pras. 06.06.2018 101

Kraków Główny: Dodatkowe perony dla pociągów do Warszawy
Fot. PKP PLK
Od 10 czerwca pociągi z Krakowa do Warszawy będą obsługiwane z dodatkowych peronów – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe.
Zarządca infrastruktury przedstawił aktualną informację o modernizacji linii średnicowej w Krakowie. W kolejny etap wchodzi przebudowa stacji Kraków Główny ale jak zapewnia PLK, w wakacje wykonawca ograniczy zmiany dotyczące pasażerów, by ułatwić podróże.

Jak już informowaliśmy, w niedzielę, 10 czerwca, na polskiej sieci kolejowej wejdzie w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Bardzo ważna będzie zmieniona organizacja robót na linii E30. Obecnie, ze względu na szeroki zakres prac przy obiektach inżynieryjnych i dostawy materiałów, codziennie poza szczytem komunikacyjnym, wprowadzana jest przerwa (9:30 – 14:30) w kursowaniu pociągów, pomiędzy Krakowem Głównym a Podłężem. W najbliższym kwartale, by usprawnić przejazdy wakacyjne przez stolicę Małopolski, przerwy będą tylko kilka dni w miesiącu. W czerwcu pomiędzy 11 a 14, w lipcu od 2 do 6, a w sierpniu od 6 do 10.

Zmiany czekają także pasażerów podróżujących w kierunku Warszawy. Kończą się prace przy budowie nowych torów do peronu 4 na stacji Kraków Główny. Od 10 czerwca będą z niego korzystać pasażerowie pociągów przyjeżdżających i odjeżdżających w kierunku Warszawy. Usprawni to obsługę, a niektóre pociągi dalekobieżne i regionalne nie pojadą już objazdem do Krakowa Płaszowa.

Ruszają roboty budowlane przy wiaduktach

PLK zapewnia, że nowa organizacja prac budowalnych nie oznacza zmniejszenia zakresu robót przy rozbudowie wiaduktów kolejowych. Wręcz przeciwnie – w czerwcu ruszają kolejne fazy przebudowy tych obiektów.

Na ul. Kamiennej - 25 czerwca rozpocznie się następny etap modernizacji wiaduktu. Na czas prac, do października, ruch samochodowy pod nim będzie wstrzymany. W połowie czerwca ruszy także kolejna faza rozbudowy obiektu nad ul. Prądnicką. Roboty budowlane nie będą wymagać dodatkowych zmian w organizacji ruchu na tej arterii.

Pierwsze zmiany w ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich

Kilka tygodni temu rozpoczęła się modernizacja wiaduktu nad ul. Powstańców Wielkopolskich. Prowadzone do tej pory prace były tak zorganizowane, że nie wymagały korekt w organizacji ruchu. 13 czerwca wykonawca zwęzi przekrój ulicy do dwóch (z obecnych trzech) pasów ruchu. W wybrane weekendy zajmowany będzie dodatkowy pas. PLK w komunikatach będzie szczegółowo informować o zmianach.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony