Partnerzy serwisu:

„Kotwice" na siedzibie PLK i śpiewnik. PKP partnerem obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego

Jakub Madrjas 01.08.2017 1k

„Kotwice" na siedzibie PLK i śpiewnik. PKP partnerem obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego
Fot. PKP PLK
Grupa PKP aktywnie włączyła się w wydarzenia związane z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego. Siedziba PLK została udekorowana flagami z „Kotwicą" Polski Walczącej. Ale to nie wszystko. 
Polskie Koleje Państwowe oddają hołd walczącym o Warszawę Powstańcom, aktywnie włączając się w wydarzenia związane z 73. rocznicą Powstania. PKP zostały oficjalnym partnerem rozpoczynających się obchodów, zaś Fundacja Grupy PKP współpracuje z Muzeum Powstania Warszawskiego – czytamy w oficjalnym komunikacie grupy.

– Polskie Koleje Państwowe to 90 lat tradycji. Przez te lata kolejarze brali udział we wszystkich ważnych dla polskiej historii wydarzeniach, w tym niepodległościowych zrywach. Nie wyobrażam sobie, aby mogło nas zabraknąć podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

Jak przypominają PKP, wśród Warszawskich Powstańców także było wielu kolejarzy. Walczyli między innymi w szeregach Batalionu Parasol. Kolejarze włączali się w wiele skierowanych przeciw okupantowi akcji sabotażowych. Wspominając bohaterów tego okresu, warto wymienić chociażby Ś.P. Karola Modrasa, o pseudonimie „Mur”. Był on członkiem Szarych Szeregów, uczestniczył w walkach na Pradze. Swoją przygodę z koleją rozpoczął od nauki w Państwowej Średniej Szkole Technicznej Kolejowej w Warszawie. Ostatnim etapem w jego życiu zawodowym była praca na stanowisku naczelnego inżyniera w Przedsiębiorstwie Budownictwa Kolejowo-Drogowego w Biłgoraju. Przedsiębiorstwo to brało udział w budowie Linii Hutniczo-Siarkowej. Karol Modras zmarł w 2014 roku przeżywszy 95 lat.

Z okazji rocznicy powstania siedziba PLK została udekorowana flagami z „Kotwicą" Polski Walczącej. Logo grupy PKP znalazło się również na bardzo kontrowersyjnej okładce „Gazety Polskiej". Jak wyjaśniła Grupa PKP na twitterze, „PKP jest partnerem śpiewnika piosenek Powstania Warszawskiego, umieszczonego w gazecie. Stąd logotyp na okładce".
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony