Partnerzy serwisu:

Koszmarna podróż w TLK Gwarek. Śmierć podróżnego, awaria sieci trakcyjnej oraz omdlenia

Witold Urbanowicz 16.06.2019 27,2k

Koszmarna podróż w TLK Gwarek. Śmierć podróżnego, awaria sieci trakcyjnej oraz omdlenia
Zdjecie ilustracyjne - z innego pociągufot. Michał Szymajda
W sobotę 15 czerwca pociąg TLK Gwarek, pokonujący 652-kilometrową trasę z Katowic do Słupska, dojechał do stacji z wielogodzinnym opóźnieniem. Najpierw w Pleszewie zmarł starszy pasażer, potem pociąg utknął w Rogoźnie z powodu awarii sieci trakcyjnej, gdzie mdlących pasażerów zabierały karetki pogotowia. W końcu zabrały też i drużynę konduktorską. Pociąg do Słupska dotarł z ok. dziewięciogodzinnym opóźnieniem.
Sobotni przejazd pociągu Gwarek, wyjeżdżającego z Katowic o godz. 5:41 i docierającego do Słupska planowo o godz. 14:43, należał do niezwykle pechowych. Przed godz. 9:00 w pociągu zasłabł 75-letni pasażer. Na stacji w Pleszewie interweniowało pogotowie, ale w trakcie reanimacji pasażer zmarł. Wagon, w którym doszło do zdarzenia, został zamknięty, a podróżni zostali przeniesieni do innych wagonów. Podróżnych jadących do Poznania przesadzono do innego pociągu. Skład, z ok. 300 osobami na pokładzie odjechał z Pleszewa o 11:44, czyli prawie trzy godziny po czasie.

Pociąg dojechał jedynie do Rogoźna, gdzie utknął na wiele godzin z powodu awarii sieci trakcyjnej. Skład miał zostać cofnięty do Poznania i skierowany przez Gniezno, ale warunki w pociągu pozbawionym klimatyzacji czy np. wody w toaletach okazały się trudne. Do pociągu kilka razy przyjeżdżało pogotowie ratunkowe z powodu omdleń podróżnych, w tym pasażerki z dwójką dzieci. Ostatecznie przed 16:00 pogotowie musiało też zabrać drużynę konduktorską.

Napięcie w sieci załączono o 17:09. Ostatecznie Gwarka połączono z wagonami pociągu IC Malczewski z Przemyśla Głównego do Kołobrzegu, w którym zepsuła się lokomotywa. O godz. 19:14 pociąg wyruszył z Rogoźna w dalszą podróż. Rozłączenie składów odbyło się w Białogardzie. Do Słupska pociąg dojechał o godz. 23:45. Natomiast pociąg IC Malczewski dojechał do Kołobrzegu o 23:00 zamiast o 18:27.

Jak informuje PKP IC, podróżnym wielokrotnie dostarczano wodę. Przewoźnik przypomina też, że podróżni mogą składać reklamacje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony