Partnerzy serwisu:

W ŁKA utrzymuje się blisko stuprocentowa dostępność taboru

Michał Szymajda 08.10.2020 1,6k

W ŁKA utrzymuje się blisko stuprocentowa dostępność taboru
Stadler ŁKA na peronie w Głowniefot. M. Szymajda
Łódzka Kolej Aglomeracyjna co miesiąc publikuje poziom sprawności pojazdów, które eksploatuje. utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.
ŁKA dysponuje najnowszym taborem kolejowym w Polsce. W latach 2014-2015 siedlecki Stadler dostarczył do operatora dwadzieścia dwuczłonowych Flirtów 3, z których dziesięć, kolejno, przechodzi obecnie proces wydłużania o człon środkowy. Warto podkreślić, że ŁKA jest jak dotąd jedynym przewoźnikiem, który dokonuje takiej operacji.

Z kolei na jesieni zeszłego roku Newag zakończył dostawę czternastu Impulsów 2, które jako pierwsze w Polsce i w Europie tego typu pojazdy, zabrały na pokład pasażerów w grudniu 2018. Newag zakończył dostawy zgodnie z kontraktem w październiku 2019.

Sprawność pojazdów obu typów od początku eksploatacji prezentuje się bardzo dobrze, a obecnie: znakomicie. Z danym wynika, że oba typy pojazdów w zasadzie przestały się psuć.

We wrześniu 2020 roku Flirty Stadlera osiągnęły... 100% sprawność, a Impulsy 2 wyprodukowane przez nowosądecki Newag – 99,97%. To absolutny rekord, jeśli chodzi o eksploatowany w Polsce tabor kolejowy. Z pewnością pomaga w tym to, że wraz z pojazdami ŁKA zamówiło z nimi utrzymanie przez profesjonalne zespoły prodycentów.

Także w całym trzecim kwartale sprawność obu typów pojazdów była rekordowa. Dla Flirtów wyniosła 99,98%, dla Impulsów 2: 99,56%.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony