Partnerzy serwisu:

Koronawirus zmienia rozkłady jazdy w regionach. Rzeź pociągów na Opolszczyźnie

Michał Szymajda 01.04.2020 3,9k

Koronawirus zmienia rozkłady jazdy w regionach. Rzeź pociągów na Opolszczyźnie
Pociąg z Opola do ZawadzkichFot. ms, rynek-kolejowy
Przewoźnicy w regionach zmieniają rozkład jazdy pociągów ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa. W niektórych przypadkach zaszła konieczność zwiększenia liczby pociągów z uwagi na nowe normy przewozu pasażerów wyznaczone przez rząd.
Mazowsze

Dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy wprowadziły od 31 marca Koleje Mazowieckie. Na liniach Warszawa – Siedlce – Łuków, Warszawa – Małkinia, ze względu na wysoką frekwencję, wprowadzono dodatkowe pociągi. Szczegóły zmian można sprawdzić tutaj

Koleje Mazowieckie przypominają, że między 3 a 5 kwietnia na linii nr 6 będzie obowiązywał inny rozkład jazdy. 

Pomorska Kolej Metropolitalna

Zmiany w kursowaniu pociągów wprowadzono na Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

W dni powszednie od 1 kwietnia nie pojedzie pięć pociągów PKM relacji Gdańsk-Wrzeszcz – Kartuzy (godz. 22.46), Kartuzy – Żukowo Wschodnie (godz. 4.13), Żukowo Wschodnie – Kartuzy (godz. 4.45 oraz 22.38) oraz Kartuzy – Gdynia Główna (godz. 23.01). W weekendy i święta odwołane zostaną kursy PKM na trasach Kartuzy – Żukowo Wschodnie (godz. 5.31) oraz Żukowo Wschodnie – Kartuzy (godz. 6.11).

Potężne ograniczenie oferty Polregio na Opolszczyźnie

Polregio wprowadza zmiany w kursowaniu pociągów w dwóch województwach. W przypadku województwa opolskiego możemy mówić o prawdziwej rzezi połączeń. Przynajmniej do 14 kwietnia zawieszonych będzie 78 pociągów, z których większość kursuje codziennie lub od poniedziałku do piątku. Szczegóły tutaj.

Mniejsze ograniczenia dotkną Podlasie. Wstrzymane do odwołania jest kursowanie pociągów z Białegostoku do litewskiego Kowna, po jednej parze do Szepietowa i Kuźnicy i dwie pary z Białegostoku do Czeremchy. Szczegóły: tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony