Partnerzy serwisu:

FPS nie wstrzymuje produkcji [aktualizacja]

Michał Szymajda 02.06.2020 6,1k

FPS nie wstrzymuje produkcji [aktualizacja]
Fot. archiwum RK
W zakładzie FPS, produkującym i modernizującym tabor kolejowy, stwierdzono koronawirusa u jego z pracowników – usłyszeliśmy od producenta 1 czerwca. 2 czerwca FPS szerzej wypowiedział się na ten temat.
Aktualizacja z 2 czerwca

– Spółka FPS nie wstrzymuje produkcji. Działamy dalej, dostosowując się do obecnej sytuacji. W trosce o pracowników wprowadziliśmy dodatkowe obostrzenia, zachowując wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa – mówi Małgorzata Rogalewicz, p.o. prezesa zarządu. Decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego na kwarantannie pozostaje 20 pracowników firmy, którzy dodatkowo zostali skierowani na testy. Pozostałych 29 pracowników nie miało bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną i zostało objęte nadzorem epidemiologicznym. Rygorystyczne stosowanie się do zaleceń sanitarnych na terenie fabryki oraz natychmiastowa reakcja pozwoliły spółce na kontynuowanie funkcjonowania w dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Poszczególne wydziały produkcyjne, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, pracują zgodnie z planowanym czasem pracy – dodaje.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę zobowiązania Spółki, dokładamy wszelkich starań, by nie zawieść zarówno naszych klientów, jak i pasażerów, którzy oczekują na dostawy nowego taboru. Zakładamy, że podjęte działania zminimalizują opóźnienia spowodowane zaburzeniami produkcji związanymi z pandemią COVID-19.

Jeden potwierdzony przypadek COVID-19 w FPS

– W spółce FPS został potwierdzony przypadek zakażenia pracownika firmy wirusem COVID-19. Jesteśmy w stałym kontakcie z Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym. Bezpośrednio po otrzymaniu informacji w trybie natychmiastowym podjęto środki zapobiegawcze uniemożliwiające dalsze potencjalne zakażenie kolejnych osób – napisała Katarzyna Stepczyńska, rzecznik FPS H. Cegielski, w odpowiedzi na nasze pytania 1 czerwca.

FPS zapewnia, że funkcjonowanie spółki dostosowano do obecnej sytuacji, a stanowiska pracy poddano dodatkowej dezynfekcji, w tym powierzchni produkcyjnych i socjalnych.

– Jednocześnie spółka w trosce o pracowników w ciągu ostatnich miesięcy odpowiedzialnie zachowywała zasady i zalecenia sanitarne oraz wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy. Pracownik czuje się dobrze i nie jest hospitalizowany. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco – poinformowała Katarzyna Stepczyńska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport